Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Aktualności

14 06 18

EtnoKraków/Rozstaje 2018: warsztaty, noce tańca, spotkania, spektakle

Inspirowany polskimi pieśniami tradycyjnymi, okrzyknięty sensacją sezonu teatralnego spektakl DO DNA w reżyserii Ewy Kaim z udziałem studentów AST w Krakowie, warsztaty i noce tańców: hiszpańskich, brazylijskich, polskich, w energii balfolk i etnoelectro.
17 05 18

MISTYCZNE ŚPIEWY, TRANSOWE TAŃCE. XX EtnoKraków/Rozstaje 2018

Przed nami jubileuszowa, dwudziesta edycja festiwalu EtnoKraków/Rozstaje, należącego do grona najważniejszych dorocznych imprez w naszym kraju, a pewnie i w Europie, prezentujących muzykę tradycyjną, etno, folkową, world music.
10 05 18

Muzyka etno zabrzmi na Wiankach!

Rodzinna Kapela Maliszów oraz grupy Dola i Swada – tych niezwykłych artystów usłyszymy już 23 czerwca w Klubie Strefa (ul. Św, Tomasza 31), gdzie zagrają w ramach tegorocznych Wianków – Święta Muzyki.
25 04 18

XX EtnoKraków/Rozstaje 2018: wielka inauguracja

Ponad 100 artystów z 10 krajów i 4 kontynentów pojawi się w Krakowie na początku lipca, podczas jubileuszowej 20. edycji festiwalu EtnoKraków/Rozstaje.
10 07 17

Jak w kolorowym śnie. Podsumowujemy Festiwal EtnoKraków/Rozstaje 2017

Kolejna, 19. już edycja Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2017, po raz kolejny udowodniła, że jest to jeden z najważniejszych festiwali world music zarówno w Polsce, jak i w tej części Europy.
09 07 17

Wieczór muzycznych opowieści. Podsumowujemy finał Festiwalu

Opowieści kobiet: pieśni miłosne jidysz Oli Bilińskiej oraz zapomniana muzyka Warmii i Mazur w interpretacji Ani Brody, mistyka sufickich poezji wplecionych w instrumentalną ceremonię irańskiego zespołu Homayoon, tradycyjne utwory Baulów, głoszące miłość.
08 07 17

Deszcz nie przeszkodził. Podsumowujemy trzeci dzień Festiwalu

Trzeci dzień Festiwalu zdominowała muzyka polskich artystów, potwierdzająca klasę i siłę rodzimej muzyki. Publiczność zachwyciły znakomicie śpiewające kobiety, czyli: Elida Almeida, Joanna Słowińska, Karolina Cicha.
07 07 17

Instrumentalna wirtuozeria i siła kobiecej ekspresji

Kreatorskie sposoby prezentowania słowackiej muzyki tradycyjnej w wykonaniu zespołu Katariny Malikovej, natchnione i kojące brzmienie kaukaskich instrumentów Gurdjieff Ensemble oraz wirtuozerskie, poruszające podróżowanie do źródeł muzyki perskiej...
06 07 17

Budowanie mostów. Podsumowujemy pierwszy dzień Festiwalu

Środa (5 lipca) była pierwszym dniem Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2017. Słuchaczy zachwyciła muzyka - kulturowa, geograficzna, stylistyczna i niezmiennie wysoki artystyczny poziom kolejnych koncertów.