Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
10 12

EtnoKraków i FMF nagrodzone przez Brief for Poland!

Wczoraj (9 grudnia), podczas uroczystego ogłoszenia wyników w Warszawie poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji prestiżowego Konkursu Najlepsze Wydarzenie Lata 2015, organizowanego przez Brief for Poland. W kategorii Wydarzenie Kulturalne Najlepszym Wydarzeniem Lata 2015 zostały: Festiwal EtnoKraków, organizowany wspólnie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, 36. edycję Euroradio Folk Festival oraz 17. odsłonę festiwalu Rozstaje/Crossroads Festival Krakow oraz Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

W konkursie wyróżnione zostały imprezy pozytywnie wpływające na postrzeganie miasta, wzmacniające jego wizerunek oraz przyczyniające się do budowania marki miejsca i doskonale wpisujące się w DNA miasta. Z ogromną satysfakcją i radością przyjęliśmy informację o nagrodach – mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Radość jest tym większa, że Brief for Poland wyróżnił aż dwa projekty, jeden w całości organizowany przez KBF, a drugi realizowany wspólnie z organizatorami 36. edycji Euroradio Folk Festival oraz 17. odsłony festiwalu Rozstaje / Crossroads Festival Krakow. Docenienie przez Kapitułę konkursu efektów naszej pracy potwierdza, że organizowane przez nas wydarzenia są oryginalne, ciekawe, z sukcesem wzmacniają wizerunek Krakowa i regionu oraz, co najważniejsze, cieszą się zainteresowaniem mieszkańców i turystów – dodaje.

Kapituła konkursu wybrała zwycięzców w czterech kategoriach: Wydarzenie Muzyczne, Wydarzenie Sportowe, Wydarzenie Kulturalne oraz Inne (wydarzenia naukowe, kulinarne, biznesowe). Najważniejszym kryterium oceny był pomysł imprezy oraz to, czy dane wydarzenie przyczynia się do budowania marki miejsca, a także czy wpisuje się w strategię rozwoju miasta. Jurorzy analizowali nadesłane zgłoszenia pod kątem ogólnego sukcesu organizacyjnego przedsięwzięcia oraz estetyki wizualizacji i doboru narzędzi marketingowych wykorzystanych podczas organizacji wydarzenia.

Festiwal EtnoKraków zyskał przychylność jurorów ze względu na swój otwarty, nastawiony na wielokulturowość charakter. Wydarzenie jest największym świętem muzyki etnicznej w Europie, które pokazało, że miasto położone w środku Europy pomiędzy wschodem i zachodem, jest miejscem refleksji o kontakcie, tolerancji i społeczeństwie otwartym. Festiwal udowodnił, że etniczność  może być atrakcyjna dla współczesnego człowieka.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie i Festiwal EtnoKraków to projekty, które na stałe wpisały się w tkankę miejską. Doskonale oddają klimat Krakowa, w którym zawsze dzieje się coś ciekawego i wartościowego. Nietypowe, różnorodne lokalizacje, rozbudowany, ciekawy program, światowej sławy wykonawcy i tysiące widzów – to ważne cechy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie i Festiwalu EtnoKraków – mówi Grzegorz Kiszluk, Redaktor Naczelny Magazynu Brief.

Tegoroczny Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to wyjątkowe wydarzenie kulturalne - zarówno w skali Polski, jak i na arenie międzynarodowej. Rozmach oraz jakość realizacji Festiwalu są imponujące. Muzyka to jedna ze sztuk pięknych, która pozytywnie wpływa na nasze emocje i łagodzi obyczaje, dlatego też warto docenić tego typu inicjatywy kulturalne. Gratulacje dla organizatorów za ambicje! - uzasadnia werdykt Czesław Lang, Przewodniczącego Jury, Dyrektor Generalny Tour de Pologne UCI World Tour.

Jurorzy docenili elementy składowe Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie m.in.: Forum Audiowizualne – profesjonalną platformę edukacyjną dla młodych kompozytorów oraz Young Talent Award – coroczny, międzynarodowy konkurs dla młodych kompozytorów, jedyny konkurs na świecie, w którym zwycięskie dzieło debiutanta ma szansę wybrzmieć obok dzieł nagradzanych kompozytorów i przed wielotysięczną publicznością. Kapituła konkursu zwróciła uwagę na fakt, że Festiwal to propozycja nie tylko dla fanów muzyki, ale także miłośników kina, seriali czy gier video, ceniących różnorodność i najwyższą jakość realizowanych wydarzeń kulturalnych. Istotne było również to, że Kraków buduje swoją markę w oparciu o konkretne wydarzenie, dzięki czemu miasto zyskuje rozpoznawalność w skali kraju jako miejsce atrakcyjne, organizujące konkurencyjne imprezy najwyższej jakości.

Zwycięzców wybrała Kapituła, w skład której weszły znane osoby ze świata kultury, sportu i biznesu: Czesław Lang – Przewodniczący Jury, Dyrektor Generalny Tour de Pologne UCI World Tour, Elżbieta Wąsowicz-Zaborek – Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Aleksandra Piszczorowicz – Dyrektor Marketingu i Sprzedaży, Totalizator Sportowy, Marta Dunin-Michałowska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej, Anna Nowakowska – blogerka StrefaMICE.pl, Członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej oraz Grzegorz Kiszluk – Redaktor Naczelny Magazynu Brief.