Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
14 06

EtnoKraków/Rozstaje 2018: warsztaty, noce tańca, spotkania, spektakle

Inspirowany polskimi pieśniami tradycyjnymi, okrzyknięty sensacją sezonu teatralnego spektakl DO DNA w reżyserii Ewy Kaim z udziałem studentów AST w Krakowie, warsztaty i noce tańców: hiszpańskich, brazylijskich, polskich, w energii balfolk i etnoelectro.
Zapowiedź głównych wydarzeń festiwalowych to m.in. koncertowe pasmo EtnoKraków/Rozstaje PROLOG, który inaugurujemy już 8 czerwca w festiwalowym klubie Strefa koncertem Velme Ghurt & Porto Meskla w międzynarodowej ukraińsko-polsko-włoskiej obsadzie. Przed nami również koncert Ani Brody: Jankiel w spódnicy (16.06) i odrębny koncert artystki dla dzieci i rodziców (17.06). W ramach Wianków – Święta Muzyki w klubie festiwalowym Strefa (23.06) wystąpi kapela Maliszów i reprezentacja krakowskich grup wokalnych Swada+Dola. Dzień później (24.06): włoska muzyka tradycyjna i koncert Addhrai. Kolejny weekend (29.06): Kinga Rataj Trio i koncert fado. 1 lipca w Radio Kraków (Studio im. Romany Bobrowskiej): Yograi Naik (Indie) – wirtuoz sitaru i fińska grupa wokalna Tuuletar (koncert transmitowany będzie na antenie Radia Kraków).

 

EtnoKraków/Rozstaje to również cykl warsztatów tańców tradycyjnych: hiszpańskich (Kastylia-La Mancha / Vigüela), włoskich (tarantella / Chiara Scarfato), brazylijskich (forró / Camila Alves), polskich (krakowiaki / Katarzyna Chodoń i Arkadiusz Szałata); w energii balfolk (m.in. tańce bretońskie / Balquemia, Sprnkle Blizzard) oraz warsztaty pieśni tradycyjnych: polskich (Ania Broda, Joanna Słowińska), ukraińskich (Sofia Herian), romskich (Masha i Olga Natanson) i wschodniego pogranicza (Julia Charytoniuk).

 

Zapraszamy na spotkanie z prof. Andrzejem Bieńkowskim: Muzyka żydowska w pamięci wiejskich muzykantów (7.07), na którey złożą się opowieści, filmy z badań terenowych i koncert kapeli Raraszek. Warsztaty ŻyWej Pracowni (Kraków, ul. Celna 5) pozwolą nam zgłębiać tajniki rzemiosła tradycyjnego.

 

Teatralnym i muzycznym epilogiem festiwalu będzie – inspirowany polskimi pieśniami tradycyjnymi – spektakl DO DNA w reż. Ewy Kaim (w dwóch odsłonach: 08.07 godz. 17.00 oraz 20.00), jedno z najgoręcej przyjętych przez publiczność i krytykę przedstawień sezonu, z udziałem studentów (aktualnie: absolwentów) krakowskiej AST.

 

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :

 

>> warsztaty muzyczne, spotkania w klubie Strefa, Kraków, ul. św. Tomasza 31

informacje, rezerwacje: etnokrakow@rozstaje.pl

liczba miejsc ograniczona – decyduje ilość kolejność zgłoszeń

 

>> noce tańca, spotkania w klubach Strefa i Alchemia: wstęp wolny
>> warsztaty w Muzeum Etnograficznym im Seweryna Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1

bilety: 35 zł (płatność przelewem) / rezerwacje, informacje: dorota@etnomuzuem.eu

liczba miejsc ograniczona – decyduje ilość kolejność zgłoszeń

 

>> warsztaty rzemiosła tradycyjnego: ŻyWa Pracownia, Kraków, ul. Celna 5

informacje, rezerwacje: warsztaty@zywapracownia.pl

liczba miejsc ograniczona – decyduje ilość kolejność zgłoszeń

 

>> Forró Kraków 6-8 VII

informacje, rezerwacje: forrokrakow@gmail.com

wstęp na wszystkie spotkania: 170 zł (wszystkie zajęcia plus imprezy)

zajęcia dla początkujących: 150 zł (impreza wliczona w cenę)

zajęcia dla zaawansowanych: 150 zł (impreza wliczona w cenę)

sobotnia impreza forró – 35 zł

 
>> spektakle w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, ul. F. Straszewskiego 22, 30-001 Kraków, Scena im. Stanisława Wyspiańskiego, 8 lipca, godz. 17.00 oraz godz. 20.00; bilety można rezerwować osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem internetu w
Dziale Organizacji Teatru AST i Promocji (ul. Straszewskiego 22 w Krakowie)
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00. 
tel. 12 430 15 92, bilety@ast.krakow.pl.


fot. Alicja Wróblewska