Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET
19 05

List otwarty do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

Przedłużająca się niepewność dotycząca możliwości organizacyjnych i ekonomicznych sprawia, że przyszłość festiwali rysuje się dramatycznie. 

Sytuacja pandemiczna zatrzymała niemal wszystkie sektory gospodarki kreatywnej, a festiwale to najbardziej interdyscyplinarne typy wydarzeń. Reprezentują wszystkie dziedziny sztuki, organizowane są w rozmaitych, złożonych modelach organizacyjnych, przez instytucje publiczne i niepubliczne. W kolejnych planach odmrażania życia społecznego nie są nawet wymieniane, tymczasem mają kluczowe znaczenie dla wielu branż powiązanych, dla wielu miejsc pracy, dla międzynarodowego obiegu i mobilności dzieł i twórców.

Przedstawiciele polskich festiwali napisali list otwarty do Rządu zwracający uwagę na ich sytuację. W liście przedstawione są także postulaty i propozycje rozwiązań, które będąc działaniami długofalowymi przyczynią się do odbudowy ważnego dla naszego kraju obszaru kultury festiwalowej.

TREŚĆ LISTU: http://www.etnokrakow.pl/images/upload/etno_krakow_2020/List_polskich_festiwali.pdf

LINK DO PETYCJI: https://www.petycjeonline.com/festiwale_polskie_do_rzadu