Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Aktualności

10 05 18

Muzyka etno zabrzmi na Wiankach!

Rodzinna Kapela Maliszów oraz grupy Dola i Swada – tych niezwykłych artystów usłyszymy już 23 czerwca w Klubie Strefa (ul. Św, Tomasza 31), gdzie zagrają w ramach tegorocznych Wianków – Święta Muzyki.
25 04 18

XX EtnoKraków/Rozstaje 2018: wielka inauguracja

Ponad 100 artystów z 10 krajów i 4 kontynentów pojawi się w Krakowie na początku lipca, podczas jubileuszowej 20. edycji festiwalu EtnoKraków/Rozstaje.
10 07 17

Jak w kolorowym śnie. Podsumowujemy Festiwal EtnoKraków/Rozstaje 2017

Kolejna, 19. już edycja Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2017, po raz kolejny udowodniła, że jest to jeden z najważniejszych festiwali world music zarówno w Polsce, jak i w tej części Europy.
09 07 17

Wieczór muzycznych opowieści. Podsumowujemy finał Festiwalu

Opowieści kobiet: pieśni miłosne jidysz Oli Bilińskiej oraz zapomniana muzyka Warmii i Mazur w interpretacji Ani Brody, mistyka sufickich poezji wplecionych w instrumentalną ceremonię irańskiego zespołu Homayoon, tradycyjne utwory Baulów, głoszące miłość.
08 07 17

Deszcz nie przeszkodził. Podsumowujemy trzeci dzień Festiwalu

Trzeci dzień Festiwalu zdominowała muzyka polskich artystów, potwierdzająca klasę i siłę rodzimej muzyki. Publiczność zachwyciły znakomicie śpiewające kobiety, czyli: Elida Almeida, Joanna Słowińska, Karolina Cicha.
07 07 17

Instrumentalna wirtuozeria i siła kobiecej ekspresji

Kreatorskie sposoby prezentowania słowackiej muzyki tradycyjnej w wykonaniu zespołu Katariny Malikovej, natchnione i kojące brzmienie kaukaskich instrumentów Gurdjieff Ensemble oraz wirtuozerskie, poruszające podróżowanie do źródeł muzyki perskiej...
06 07 17

Budowanie mostów. Podsumowujemy pierwszy dzień Festiwalu

Środa (5 lipca) była pierwszym dniem Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2017. Słuchaczy zachwyciła muzyka - kulturowa, geograficzna, stylistyczna i niezmiennie wysoki artystyczny poziom kolejnych koncertów.
05 07 17

EtnoKraków/Rozstaje w TVP Kultura i na antenie Radia Kraków

Od wtorku (5 lipca) w Krakowie trwa jedno z największych świąt dawnej muzyki w Europie – Festiwal EtnoKraków/Rozstaje 2017. TVP Kultura oraz Radio Kraków patroni medialni wydarzenia, zapraszają na wyjątkowe transmisje i retransmisje...
04 07 17

FESTIWAL PREMIER: EtnoKraków/Rozstaje 2017 startuje już jutro!

Artyści, należący do najważniejszych przedstawicieli muzyki świata z Indii, Iranu, Gruzji, Skandynawii, Armenii, Ukrainy, a obok nich wybitni polscy wykonawcy. Już jutro (5 lipca) rozpocznie się wielkie muzyczne święto – Festiwal EtnoKraków/Rozstaje 2017.