Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Aktualności

27 06 17

Inspiracje. Druga scena Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2017

Jedną z głównych idei Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje jest prezentacja artystów z różnych stron świata, którzy czerpiąc bezpośrednią inspirację z muzyki tradycyjnej potrafią wyrazić swoją fascynację współczesnym językiem – mądrym i zrozumiałym...
23 06 17

In Crudo. Pierwsza scena Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2017

Jedną z największych wartości tegorocznej odsłony Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje będzie obcowanie z muzyką bezpośrednio odwołującą się do tradycji i ludowych źródeł. Pełne oblicze wydarzenia stworzą dwie wzajemnie dopełniające się sceny.
09 06 17

EtnoKraków / Rozstaje Prolog

Szereg wydarzeń wprowadzających do tegorocznego festiwalu rozpoczną warsztaty pieśni obrzędowych z ukraińskiego Polesia prowadzone przez Sofię Herian (10-11.06). Ukraińska folklorystka, założycielka kilku zespołów pieśni trady
22 05 17

Festiwal EtnoKraków / Rozstaje 2017 przed nami!

Zapraszamy do Krakowa na kolejną edycję EtnoKraków/Rozstaje - najważniejszego festiwalu sceny etno w tej części Europy. Ponad 100 muzyków, reprezentujących państwa z 4 kontynentów, wystąpi w dniach od 5 do 8 lipca na blisko 20 koncertach.
11 07 16

Tydzień muzycznych olśnień! Podsumowujemy EtnoKraków/Rozstaje 2016!

Muzyka świata, muzyka folkowa, muzyka osadzona w tradycji ma nam wciąż wiele ważnego i pięknego do opowiedzenia. Zakończony festiwal Etno Kraków/Rozstaje 2016 potwierdził, że jest jednym z najważniejszych wydarzeń na krajowej scenie muzycznej.
09 07 16

Nieustanne sięganie do źródeł EtnoKraków/Rozstaje 2016 - podsumowujemy czwarty dzień festiwalu

Skupione, mądre, własne interpretacje utworów ludowych - były jedną z głównych muzycznych osi czwartego dnia festiwalu. Drugim nurtem była spontaniczna, nowoczesna i ludyczna muzyka z Włoch i Zimbabwe.
08 07 16

Subtelne dźwięki i odniesienia do sfery duchowej człowieka Za nami trzeci dzień festiwalu EtnoKraków

Muzyka duchowa – nowa jej definicja brzmi: ta, którą zapamiętamy z trzeciego dnia tegorocznej edycji festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. Redefiniowali kolejno: Twelfth Day, Joanna Słowińska z zespołem, Iberi oraz Sans
07 07 16

Poetyckie natchnienia i spontaniczna zabawa - kolejny dzień festiwalu za nami!

Bezpretensjonalny hiszpański El Naán, rozimprowizowane trio Sefardix, uduchowiona A Filetta, a wreszcie spontaniczna estońska grupa Trad.Attack!. Drugiego dnia festiwalu towarzyszyły nam wielkie emocje!
06 07 16

Za nami pierwszy dzień festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2016

Pełna skala emocji w brawurowym koncercie żywej legendy „world music”­ – Buiki, niezwykłe odcienie muzyki Wschodu, zaprezentowane przez jemeńsko-izraelską grupę Gulaza oraz budzące ciekawość i refleksję spojrzenie na dawny świat w „Pieśniach przygodnych”