Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Ania Broda

Występy na festiwalu:

07.07.2015 12:00
warsztaty Muzeum Etnograficzne
06.07.2015 12:00
warsztaty Muzeum Etnograficzne

Występy na festiwalu:

Jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej i jedna z najciekawszych osobowości festiwalu – poprowadzi tu warsztaty wokalne i instrumentalne dla dzieci i rodziców.

Wielbiciele muzyki tradycyjnej i folkowej pamiętają jej niezapomniany, charakterystyczny głos przede wszystkim z dokonań Kapeli Brodów, której podporą była przez wiele lat. Wspólnie nagrali pięć świetnych płyt (z „Pieśniami i melodiami na rozmaite święta” uznanymi za najlepszą płytę folkową 2001 roku), zagrała setki owacyjnie przyjmowanych koncertów. W zespole tym śpiewała, grała na cymbałach i bębnach.

Od pewnego czasu realizowała równolegle swoje autorskie, solowe działania. Przed kilkoma laty opuściła Kapelę Brodów, koncentrując się wyłącznie na solowych dokonaniach: nagraniach, prowadzeniu warsztatów, koncertach z własnym zespołem. W autorskim dorobku ma trzy płyty: „A ja nie chcę spać!”, „6H” oraz „Najlepsze życzenie”, czerpiące natchnienie z ludowej tradycji, ale też twórczości współczesnych poetów.

Znacząca część jej muzycznych aktywności skierowana jest bezpośrednio do dzieci, choć prostota, melodyjność i wdzięk tej twórczości sprawiają, że trafia ona również do dorosłych. Sama o sobie mówi: „Inspiracją jest dla mnie piękna poezja dziecięca – szczególnie ta nieobliczalna i zagadkowa, w której dźwięczą słowa. W muzyce szukam nastrojów, kolorów, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających struny wyobraźni. Piosenki wykonuję w towarzystwie cymbałów, pianina i głosu”.

Strona internetowa