Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Aram Merangulyan Folk Instruments Ensemble

Występy na festiwalu:

09.07.2015 18:30
koncert Kościół św. Katarzyny

Występy na festiwalu:

Zespół instrumentów ludowych Ormiańskiego Radia Publicznego został założony w 1926 roku w Erywaniu wraz z utworzeniem Narodowego Radia Armenii.

Ta wybitna formacja wykonuje utwory ludowe, trubadurów i minstreli, ormiańskich kompozytorów, a także pieśni ludowe innych narodów. Występy zespołu są transmitowane w telewizji publicznej i ormiańskim radio. Członkami grupy byli w przeszłości m.in. Levon Madoyan i Vache Hovsepyan, którzy są założycielami oficjalnej szkoły gry na duduku. Grupa koncertowała z wielkim powodzeniem dosłownie na całym świecie.

Lider zespołu wokalista Ruben Matevosyan dał tysiące koncertów w każdym zakątku globu. Od 1990 roku wykłada w Państwowym Konserwatorium Muzycznym w Armenii. Od 1999 roku jest również Prezesem Związku Muzyków Ormiańskich. Powszechnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych śpiewaków w swoim kraju. Wystąpił również w kilku ormiańskich. Niemal równie doświadczeni, a z pewnością obdarzeni równie wielkimi talentami i wrażliwością na piękno muzyki, są pozostali członkowie aktualnego składu zespołu.

Brzmienie grupy opiera się na subtelnej, harmonijnej współpracy fascynująco brzmiącego wokalisty z instrumentalistami. Wśród instrumentów dominuje oczywiście magicznie zmysłowe brzmienie duduków, na których gra kilkoro muzyków. W tle pojawiają się inne instrumenty dęte oraz strunowe (wśród nich kanun).

Twórczość Aram Merangulyan Folk Instruments Ensemble odwołuje się do przepięknej i bardzo bogatej, wielowiekowej ormiańskiej tradycji. Występ zespołu będzie zapewne należał do najbardziej emocjonujących podczas całego festiwalu.

Członkowie:

Ruben Matevosyan - śpiew
Arsen Grigoryan - duduk, klarnet, zurna
Harutyun Karapetyan - dhol
Arsen Kostanyan - duduk, piszczałka
Mikael Matevosyan - duduk
Armenak Sargsyan - duduk, piszczałka, obój, zurna
Elizaveta Makaryan - kanun