Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Banda Corapi

Występy na festiwalu:

06.07.2015 23:00
koncert Stara Zajezdnia
06.07.2015 22:00
koncert Stara Zajezdnia
06.07.2015 18:00
warsztaty Stara Zajezdnia

Występy na festiwalu:

Fascynujące źródła wspaniałej, dynamicznej, tanecznej południowowłoskiej tradycji odkrywa i przybliża Banda Corapi.

Zespół powstał w 2011 roku, mając ambicję ukazywania piękna i wartości lokalnej tradycji muzycznej Kalabrii. Przełomowym momentem w historii grupy był rok 2014. Spotkanie Domenico „Mico” Corapiego i Gabriele Trimbolego zaowocowało wówczas pomysłem na przejście od tradycyjnego, lokalnego kalabryjskiego repertuaru do muzyki otwartej na szereg innych doznań i natchnień, szukającej inspiracji od Grecji poprzez Maroko po Hiszpanię. Artyści przetwarzają i łączą melodie, harmonie i rytmy krajów kultur basenu Morza Śródziemnego; nie pozostają także obojętni na muzykę Europy Wschodniej.

Gabriele Trimboli dorastał w rodzinie muzyków ludowych, co nie jest rzadkością w Kalabrii. Zgłębiał lokalną tradycję z perspektywy antropologicznej, prowadząc badania terenowe. Podczas tych wypraw pogłębiał swoją wiedzę na temat tradycyjnego repertuaru Kalabrii, ale też poznawał wokalne techniki wykonawcze i metody gry na ludowych instrumentach. Uczył się bezpośrednio od starych mistrzów. Podobną ścieżką kroczył Mico Corapi. Muzyka zespołu zrodziła się z tej głębokiej fascynacji tradycją, a zarazem jest indywidualną, osobistą wypowiedzią jej członków.

Pełna energii i wielkich emocji twórczość Banda Corapi sprawia, że tradycja Kalabrii staje się ważnym punktem odniesienia dla słuchaczy zafascynowanych muzyką kultur basenu Morza Śródziemnego.

Członkowie:

Mico Corapi - gitara, śpiew, taniec
Giampiero Nitti - akordeon, dudy, flety
Gabriele Trimboli - lira, śpiew