Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

DJ Click / Click Here Balkandalucia

Występy na festiwalu:

11.07.2015 22:00
koncert Alchemia

Występy na festiwalu:

Czym zaowocuje spotkanie mistrza nowoczesnych, klubowych produkcji z muzyką bałkańską oraz andaluzyjską? Fascynującym połączeniem trzech żywiołów.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest DJ Click, uznany paryski didżej i producent. Artysta w bezpretensjonalny sposób, swymi zniewalająco energetycznymi utworami, podkreśla względność podziału na muzyczne gatunki. W swej twórczości swobodnie czerpie z wielu – na pozór bardzo odległych – inspiracji, układając z nich pasjonujący kolaż, w którym coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele tradycyjnych brzmień, jak i zwolennicy współczesnej muzyki tanecznej.

Koncertowa, międzynarodowa formacja, wzbogacona o instrumentalistów nazwana została Click Here. Idąc tropem swych zgodnych z nazwą projektu, bałkańsko-andaluzyjskich inspiracji, lider zaprosił do współpracy artystów z Rumunii, Mołdawii i Hiszpanii. W tym niezwykłym kulturowym miksie odnaleźć można echa tradycji i nowoczesności, wzajemnie przenikające się elementy kultur różnych stron Europy.

Członkowie:

Dj Click - programowanie, turntables, theremin, drumla, głos (Francja)
Viorel Potinga - akordeon (Mołdawia)
Nadia Potinga - śpiew (Mołdawia)
Tudorel Mihai - saksofon, flet, śpiew (Rumunia)
Karine Gonzalez - taniec, śpiew (Hiszpania)

Strona internetowa