Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Maria Siwiec

Występy na festiwalu:

08.07.2015 23:00
koncert Stara Zajezdnia
08.07.2015 18:30
warsztaty Muzeum Etnograficzne

Występy na festiwalu:

Szczególną postacią, w gronie gości tegorocznego festiwalu Rozstaje, jest Maria Siwiec, jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek ludowych. Pochodząca z Gałek Rusinowskich artystka zna setki pieśni lokalnych, jest jedną z głównych wokalistek zespołu działającego we wsi. Ma wielu uczniów, którym chętnie przekazuje swoją wiedzę. Do dziś zajmuje się w pracą w gospodarstwie.
Od urodzenia mieszka w Gałkach Rusinowskich, w mikroregionie Kajoków, gdzie od dzieciństwa uczyła się śpiewać od starszych mieszkańców. Posiada unikatowy głos i manierę wykonawczą, przy pomocy której wykonuje setki pieśni i przyśpiewek mazurkowych. Jest kierowniczką zespołu „Gołcunecki”, z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród. Występowała wielokrotnie w Programie Drugim Polskiego Radia, brała udział w nagrywaniu kilku płyt. Spotkanie z nią to niezapomniany kontakt z najczystszym źródłem polskiej muzyki tradycyjnej. Podczas festiwalu Maria Siwiec poprowadzi warsztaty pieśni tradycyjnych.