Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Meridian Brothers

Występy na festiwalu:

09.07.2015 23:00
koncert Stara Zajezdnia

Występy na festiwalu:

Zespół Meridian Brothers powstał w Bogocie w 1998 roku. Kolumbijska formacja kierowana jest przez kompozytora
i multiinstrumentalistę Eblisa Álvareza.

Pochodzący z Bogoty artysta umiejętnie i z dużym poczuciem humoru łączy taneczne rytmy cumbii i samby z rozedrganym psychodelicznym brzmieniem oraz eksperymentami w zakresie stroju i technik kompozytorskich. Swoją ekscentryczną muzykę określa mianem „cumbiaatonal” oraz „noiseprotesta”, a wśród inspiracji wymienia Kraftwerk, Einstürzende Neubauten i Björk. Recenzenci do grona artystów, z którymi kojarzy im się twórczość Kolumbijczyków dopisują Franka Zappę, The Residents czy Arto Lindsaya.

Zespół ma na swoim koncie kilka świetnych, znakomicie przyjmowanych płyt. Ostatni album Meridian Brothers to wydany w ubiegłym roku „Salvadora Robot”, będący eksplozją spontanicznej, dynamicznej muzyki. Do Polski grupa przybywa po raz pierwszy, a jej koncert ma szansę stać się wydarzeniem Rozstajów. W brzmieniu zespołu udział mają instrumenty tradycyjne, ale też elektryczne i elektroniczne. To właśnie charakterystyczne brzmienie oraz różnorodność inspiracji sprawiają, że muzyka Meridian Brothers jest tak niepowtarzalna i trudna do sklasyfikowania. Ujmująca mieszanka latynoskich rytmów i psychodelicznych wpływów sprawia, że Eblis Álvarez jest dziś jedną z kluczowych postaci sceny muzyki eksperymentalnej w Bogocie i całej Ameryce Południowej.

Członkowie:

María Valencia - klarnet, saksofon, syntezatory
Eblis Álvarez - śpiew, gitara, elektronika
Damián Ponce - instrumenty perkusyjne
César Quevedo - gitara basowa
Alejandro Forero - instrumenty klawiszowe

Strona internetowa