Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Sher on a Shier

Występy na festiwalu:

09.07.2015 18:00
koncert Muzeum Inżynierii Miejskiej

Występy na festiwalu:

Sher on a Shier – to sformułowanie w języku jidysz, które można przetłumaczyć jako „niekończący się taniec”.

Jest to jednocześnie nazwa niemieckiego kwartetu niestrudzenie poszukującego idealnego brzmienia muzyki klezmerskiej. Zespół stale rozwija własny program i buduje artystyczny przekaz, mając w pamięci twórczość wielkich zespołów muzycznych dawnej Europy Wschodniej.

Opierając charakter swej muzyki na współpracy klarnetu, fletu, akordeonu i kontrabasu, artyści próbują tworzyć autentyczne, piękne brzmienie. Starają się przekonująco przekazać odbiorcom nieusuwalne napięcie między tradycją, a jej odświeżaniem i nowoczesnością. Czworo artystów, połączonych miłością do żydowskiej muzyki Europy Wschodniej, przynosi na koncertowe sceny melodie i namiętność z innego świata, tworząc fascynującą atmosferę.

Franka Lampe jest jedną z najbardziej cenionych akordeonistek na niemieckiej scenie muzyki klezmerskiej i bałkańskiej. Komponowała muzykę teatralną, współpracowała z cenionymi europejskimi i amerykańskimi artystami. Głównym przedmiotem studiów Sabine Doll była gra na flecie poprzecznym. Artystka współpracuje z wieloma wykonawcami, jest laureatką międzynarodowego konkursu muzycznego we Francji. Klarnecistka Anja Günther po raz pierwszy spotkała się z muzyką klezmerską w wieku dziesięciu lat i od tego czasu pozostaje jej wierna. Bywa zapraszana do prowadzenia warsztatów gry na klarnecie. Skrzypek Johannes Paul Gräßer był członkiem i założycielem wielu zespołów. Gościł na niezliczonej liczbie festiwali, z krakowskim Festiwalem Kultury Żydowskiej na czele.

Członkowie:

Franka Lampe - akordeon
Sabine Döll - kontrabas, flet
Anja Günther - klarnet
Johannes Paul Gräßer - skrzypce