Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Artyści

A Filetta

Francja / Korsyka Francja / Korsyka
„Wiemy, że pamięć jest bardzo ważna, ale dla nas istotna jest również pewność, że nasza muzyka nadal odzwierciedla życie wielu ludzi, często je zmieniając” – mówili członkowie tego zespołu w jednym z wywiadów. Ekscytująca, wielowiekowa tradycja korsykańskiej polifonii wokalnej w pełnym pasji, uduchowionym wykonaniu zespołu A Filetta zyskuje niezwykłą moc i zachwyca od lat publiczność na całym świecie.
koncert Kościół św. Katarzyny
środa 06.07.2016, 21:00

Arkadiusz Szałata

Polska Polska
Bębnista, basista i harmonijkarz. Członek zespołów: Kapela na Krzywych Dźwiękach (muzyka radomska od Jana Kmity i Marii Siwiec), Tadirindum (muzyka rzeszowska od Stanisława Piroga i rodziny Sowów), Kapela Zootechników (muzyka radomska od Jana Adamczyka), Addhrai (tradycyjna muzyka włoska).
warsztaty Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie
sobota 09.07.2016, 11:00

Buika

Hiszpania Hiszpania
Odsłonięcie swojego prawdziwego ja przed innymi wymaga wielkiej odwagi, a Buika - wokalistka, autorka tekstów, poetka, kompozytorka i producent robi to każdej nocy, wychodząc na scenę. Za każdym razem odsłania swoją duszę niczym tatuaże na swojej skórze przed fanami z całego świata, których nazywa pieszczotliwie swoim plemieniem.
koncert Centrum Kongresowe ICE Kraków
wtorek 05.07.2016, 20:00

DagaDana

Polska / Ukraina Polska / Ukraina
Meridian'68 – wydany wiosną tego roku, to już czwarty album w dyskografii zespołu DagaDana. Z jednej strony grupa zapędza się na nim najdalej w swych dotychczasowych poczynaniach – bo aż do Chin, z drugiej: nigdy nie była aż tak bliska tutejszym tradycjom – ukraińskiej i polskiej.
koncert Plac Wolnica
sobota 09.07.2016, 20:00

Edward Orłowski

Polska Polska
Skrzypek ludowy. Urodził się w sercu Gór Świętokrzyskich we wsi Bęczków leżącej u stóp Łysicy. Często z rodzicami chodził na wesela i wsłuchiwał się melodie grane przez wiejskie kapele. W ten sposób odkrył, że chce grać.
warsztaty Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie
sobota 09.07.2016, 15:00

El Naán

Hiszpania Hiszpania
El Naán odwołuje się do najwybitniejszych i najsubtelniejszych tradycji muzyki kastylijskiej. Przenosi je jednak w świat współczesnej kultury i estetyki muzycznej. Członkowie zespołu z szacunkiem i uwagą podchodzą do własnego muzycznego dziedzictwa. Zarazem starają się jednak, by z pełną finezji i subtelności twórczością dotrzeć do współczesnego słuchacza.
warsztaty Strefa, ul. Św. Tomasza 31
czwartek 07.07.2016, 16:00
koncert Kościół św. Katarzyny
środa 06.07.2016, 18:30
warsztaty ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30
wtorek 05.07.2016, 16:00

Gęsty Kożuch Kurzu

Polska Polska
Laureat Grand Prix Nowej Tradycji 2016. W graniu tego zespołu fascynacja ludowym repertuarem i nauki płynące bezpośrednio od wiejskich mistrzów spotykają się z młodzieńczą wrażliwością, spontanicznością. W efekcie otrzymujemy muzykę emocjonalną, pełną pasji, zachęcającą do tańca i ugruntowaną w tradycji.
koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31
sobota 09.07.2016, 23:00

Gulaza

Jemen / Izrael Jemen / Izrael
Członkowie tego zespołu zapraszają swoich słuchaczy w świat modlitwy, pasji, tańca, miłości i tęsknoty za wolnością. W świat odkrywanej na nowo tradycji, po swojemu interpretowanej, po swojemu wykonywanej..
koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31
wtorek 05.07.2016, 22:30

Iberi

Gruzja Gruzja
Faceci w czarnych płaszczach i wysokich butach, z rzędami łusek na piersiach i długimi nożami przypiętymi do pasów. To nie wojska desantowe - to muzycy. Niesamowicie bogate i zmieniające się bloki improwizowanych harmonii, czasem przeplatane dzikim, piejącym falsetem, przebijającym się ponad dudniącym basem oraz wznoszącymi się tenorami.
warsztaty Strefa, ul. Św. Tomasza 31
piątek 08.07.2016, 15:00
koncert Kościół św. Katarzyny
czwartek 07.07.2016, 21:00

InFidelis

Polska Polska
Zjawiskowy duet instrumentalny, łączący autorską wypowiedź i własną muzyczną estetykę z inspiracjami płynącymi z muzyki tradycyjnej. Fundamentem brzmienia zespołu jest współpraca dwóch, zrekonstruowanych przed kilkunastoma laty, polskich ludowych instrumentów: fideli płockiej i suki biłgorajskiej.
koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31
piątek 08.07.2016, 23:00

Jacek Hałas / Pieśni przygodne

Polska Polska
Muzykant, śpiewak, tancerz, kompozytor, dziad . Od lat poszukuje śladów pieśni dziadowskich w żywej tradycji, zapisach etnografów, domowych archiwach; praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków – lirze korbowej. Łącząc doświadczenie z wyobraźnią stworzył nową, artystyczną formę dziadowskiej sztuki.
koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31
wtorek 05.07.2016, 23:30

Joanna Słowińska / Polesie

Polska Polska
Polesie – artystyczna podróż Joanny do rodzinnych źródeł; premierowy koncert inspirowany motywami pieśni obrzędowych wschodniego pogranicza współtworzony przez doborowych instrumentalistów sceny improwizowanej w aranżacjach Stanisława Słowińskiego – laureata Grand Prix międzynarodowego konkursu Jazz Juniors 2015.
koncert Kościół św. Katarzyny
czwartek 07.07.2016, 19:45

Jojo Abot

Ghana / Szwecja Ghana / Szwecja
Swą fascynująca muzykę tworzy przemierzając kontynenty i dzieląc swój czas pomiędzy Akrą, Kopenhagą i Nowym Jorkiem. To Jojo Abot, urodzona w Ho w Ghanie, a mieszkająca aktualnie w metropolii nowojorskiej, jedna z najciekawszych dziś i  najbardziej obiecujących artystek na scenie muzyk inspirowanej tradycjami afrykańskimi.
koncert Plac Wolnica
sobota 09.07.2016, 21:00

Kalàscima

Włochy / Apulia Włochy / Apulia
Żywioł włoskiej tradycji z Salento, regionu Puglia w południowo-wschodniej części Włoch, zestawiony z nowoczesnymi brzmieniami. Podobno nazwa zespołu wywodzi się z lokalnego dialektu i jest połączeniem w jedno słów „dobry” i „zły”.
koncert Plac Wolnica
piątek 08.07.2016, 20:00
warsztaty Strefa, ul. Św. Tomasza 31
piątek 08.07.2016, 17:00

Kujawska Atlantyda

Polska Polska
Kujawska Atlantyda / Justyna Piernik, Zdzisław Piernik, Danuta Kaczmarek, Janusz Prusinowski Kompania, Warszawa Wschodnia
koncert Żydowskie Muzeum Galicja
sobota 09.07.2016, 19:00

Maciej Fortuna Quartet / Zośka

Polska / USA Polska / USA
Czołowy polski trębacz jazzowy i jego międzynarodowy kwartet w repertuarze inspirowanym polską muzyką ludową zapisaną przez Kolberga. Wszystko zaczęło się pozornie przypadkowo...
koncert Żydowskie Muzeum Galicja
piątek 08.07.2016, 19:00

Maniucha Bikont

Polska Polska
Śpiewaczka, antropolożka kultury, uczestniczka badań terenowych w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i w Rosji; członkini zespołów muzycznych i teatralnych zajmujących się muzyką tradycyjną, rytuałami, improwizacją i niekonwencjonalnymi technikami wokalnymi.
warsztaty Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie
środa 06.07.2016, 15:00
warsztaty Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie
wtorek 05.07.2016, 16:00

Mokoomba

Zimbabwe Zimbabwe
Surowa energia afro-fusion, którą proponuje ta grupa jest jak jazda rollercoasterem – napisał jeden z recenzentów. Oto doskonały przykład jak będąc wiernym własnym źródłom, własnej tradycji prezentować nowoczesną muzykę, atrakcyjnie brzmiącą dla publiczności na całym świecie. Pochodząca z Zimbabwe grupa Mokoomba jest uważana za jeden z najważniejszych młodych zespołów na kontynencie afrykańskim.
koncert Plac Wolnica
piątek 08.07.2016, 21:00

Sans

Wielka Brytania / Finlandia / Armenia / Australia Wielka Brytania / Finlandia / Armenia / Australia
Piękna, melancholijna, uduchowiona muzyka będąca spotkaniem ważnych twórców z różnych stron świata, którzy udowadniają, że możliwa jest twórczość łącząca w sobie w liryczny sposób pozornie odległe tradycje.
warsztaty Strefa, ul. Św. Tomasza 31
sobota 09.07.2016, 16:30
koncert Klub Alchemia
czwartek 07.07.2016, 22:00

Sefardix / Maggid

Polska Polska
Wybitny wokalista i rewelacyjne sekcja rytmiczna. Znakomici jazzmani w poszukiwaniu natchnienia muzyką sefardyjską i kulturami basenu Morza Śródziemnego. Promują swój nowy, świetny album „Maggid”. Sefardix to trio, które tworzą: Jorgos Skolias oraz bracia Marcin i Bartłomiej Olesiowie. Wielkie to i ważne nazwiska na polskiej scenie (nie tylko) muzyki improwizowanej.
koncert Kościół św. Katarzyny
środa 06.07.2016, 19:45

Teresa Mirga i Kałe Bała

Polska Polska
Cygańska poetka, pieśniarka, gitarzystka, kompozytorka, założycielka i liderka cygańskiego zespołu Kałe Bała (Czarne Włosy).
warsztaty Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie
czwartek 07.07.2016, 15:00

Trad.Attack!

Estonia Estonia
„Są roztańczeni i nie znają granic, to jest twórczość pełna inwencji, przełamująca bariery gatunkowe, co sprawia, że to jest prawdziwa muzyka” – ekscytował się ich twórczością John Robb z portal / magazynu Louder Than War. „Są doskonałym przykładem przyszłości folku” – dodawał  Aengus Finnan – dyrektor wykonawczy Folk Alliance International. Helen Sildna, szefowa konferencji Tallinn Music Week podsumowywała aforystycznie: „Ich muzyka jest jak kula ognia, jak świeży sok grejpfrutowy, przywracają życie – trzeba ją stosować każdego ranka!”.
koncert Klub Alchemia
środa 06.07.2016, 22:00

Twelfth Day

Szkocja / UK Szkocja / UK
„To sztuka dwudziestego pierwszego wieku dla wielbicieli muzyki tradycyjnej” – ekscytował się recenzent prestiżowego magazynu fRoots. Dwie niepozorne dziewczyny ze Szkocji proponują tyleż delikatną i finezyjną, co poruszającą i pełną emocji muzykę.
koncert Kościół św. Katarzyny
czwartek 07.07.2016, 18:30

Warszawski Sekstet Sentymentalny

Polska Polska
Warszawski Sekstet Sentymentalny to żywy folklor miejski w wykonaniu młodych fascynatów dawnej muzyki wielkich miast (i nie tylko). Grają znane i zapomniane melodie taneczne i te bardziej sentymentalne do wspólnej zabawy, śpiewu i zasłuchania.
koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31
niedziela 10.07.2016, 20:00

ŻyWa Pracownia

Polska Polska
To grupa rzemieślników, artystów, instruktorów rękodzieła artystycznego, architektów krajobrazu, muzyków, arteterapeutów oraz lekarki i mechanizatora rolnictwa angażująca się wspólnie w działania kulturalno-społeczno-edukacyjne na styku sztuki, tradycyjnego rzemiosła, designu, architektury i miejskiego ogrodnictwa.
warsztaty ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30
piątek 08.07.2016, 16:00
warsztaty ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30
środa 06.07.2016, 16:00
warsztaty ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30
wtorek 05.07.2016, 16:00