Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Warszawski Sekstet Sentymentalny

Występy na festiwalu:

10.07.2016 20:00
koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31

Występy na festiwalu:

Warszawski Sekstet Sentymentalny to żywy folklor miejski w wykonaniu młodych fascynatów dawnej muzyki wielkich miast (i nie tylko). Grają znane i zapomniane melodie taneczne i te bardziej sentymentalne do wspólnej zabawy, śpiewu i zasłuchania.

Piosenki z przedwojennych teatrów, podwórzowe ballady, kuplety warszawskiego i lwowskiego międzywojnia. Repertuar grupy to także kompozycje współczesnych twórców inspirujących się folklorem miejskim oraz polskie melodie tradycyjne; akompaniują zabawom tanecznym w rytm skocznych polek i fokstrotów, namiętnych tang i romantycznych walczyków. Niektórzy muzycy Sekstetu związani są z Grupą Teatralną Warszawiaki oraz Warszawską Orkiestrą Sentymentalną.

 

skład zespołu:

Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon
Grzegorz Domański - banjola, śpiew
Lena Nowak - klarnet, śpiew
Mateusz Kowalski lub Radosław Mysłek - perkusjonalia, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka
Łukasz Owczynnikow / Maksymilian Mucha – kontrabas

 

Warszawski Sekstet Sentymentalny
10.07.2016 (niedziela), godz. 20.00

klub Strefa, ul. Św. Tomasza 31
bilety: 20 zł – do nabycia bezpośrednio przed koncertem w klubie Strefa
rezerwacje: etnokrakow@rozstaje.pl