Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

ŻyWa Pracownia

Występy na festiwalu:

08.07.2016 16:00
warsztaty ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30
06.07.2016 16:00
warsztaty ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30
05.07.2016 16:00
warsztaty ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30

Występy na festiwalu:

To grupa rzemieślników, artystów, instruktorów rękodzieła artystycznego, architektów krajobrazu, muzyków, arteterapeutów oraz lekarki i mechanizatora rolnictwa angażująca się wspólnie w działania kulturalno-społeczno-edukacyjne na styku sztuki, tradycyjnego rzemiosła, designu, architektury i miejskiego ogrodnictwa.
Inicjatorkami życia i działań ŻyWej Pracowni są Małgorzata Warchoł i Magdalena Żyłka, instruktorki rękodzieła artystycznego, architektki krajobrazu, dyplomowane rzemieślniczki w zawodach plecionkarz-koszykarz i ceramik wyrobów użytkowych i ozdobnych, absolwentki Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej oraz Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Działając na styku architektury i tradycyjnego rzemiosła kolektyw ŻyWa Pracownia zajmuje się się edukacją regionalną, ekologiczną i architektoniczną, projektujemy zieleń i wnętrza, a w działaniach w przestrzeni wykorzystujemy elementy inspirowane tradycją i sztuką ludową.
Strona internetowa