Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Kalendarium

5 lipca wtorek

16:00Warsztaty wytwarzania kijów do tańca paloteo warsztaty ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30

Warsztaty wytwarzania kijów do tańca paloteo (rekonstrukcja tradycji tanecznych z Tabanera de Cerrato) z przeznaczeniem na warsztaty taneczne i koncert grupy El Naán.

05.07 / 16.00-17.30 / wstęp: 20 zł / rezerwacje warsztaty@zywapracownia.pl


16:00Maniucha Bikont (Polska) - warsztaty kołysanek warsztaty Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie

Maniucha Bikont (Polska) - warsztaty kołysanek

05.07 / 16.00-18.30 / Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1
wstęp: 35 zł / rezerwacje: dorota@etnomuzeum.eu

20:00Buika / Vivir Sin Miedo koncert Centrum Kongresowe ICE Kraków

Odsłonięcie swojego prawdziwego ja przed innymi wymaga wielkiej odwagi, a Buika - wokalistka, autorka tekstów, poetka, kompozytorka i producent robi to każdej nocy, wychodząc na scenę. Za każdym razem odsłania swoją duszę niczym tatuaże na swojej skórze przed fanami z całego świata, których nazywa pieszczotliwie swoim plemieniem. Tego lata Buika będzie kontynuowała swoją podróż po Europie i Ameryce Południowej w celu promocji swojego najnowszego albumu, zatytułowanego „Vivir Sin Miedo” (Żyć bez strachu). Na ósmym albumie artystki, zawierającym największą dotychczas liczbę utworów w języku angielskim, opracowanym we współpracy ze zdobywcą nagrody Grammy, szwedzkiego producenta Martina Terefe (Mary J. Blige, Mutya Buena, Coldplay) gościnnie występują nagradzany piosenkarz i autor tekstów Jason Mraz, Meshell Ndegeocello, niemiecki artysta neo-soul oraz Potito, hiszpańska legenda flamenco.

 
“[Buika] ma chrapliwy, wielowarstwowy i władczy głos, podobny do głosu Niny Simone, jednak bardziej elastyczny i wirtuozerski” --The New York Times


Wtorek / 5 lipca / 20.00 - 21.30

KUP BILET

22:30Gulaza koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31

Członkowie tego zespołu zapraszają swoich słuchaczy w świat modlitwy, pasji, tańca, miłości i tęsknoty za wolnością. W świat odkrywanej na nowo tradycji, po swojemu interpretowanej, po swojemu wykonywanej..

Gulaza proponuje twórczość, która w niezwykły sposób nawiązuje do pasjonującego dziedzictwa pieśni jemeńskich kobiet. Mistyczne teksty, które były przekazywane od wieków z matki na córkę, zyskują nowoczesne brzmienie i współczesne znaczenie w opracowanej przez zespół formule instrumentalnej. Połączenie tradycyjnych instrumentów strunowych z Sahary, wiolonczeli i gitary akustycznej, oraz fakt, że te utwory są śpiewane po raz pierwszy przez mężczyznę - tworzy niepowtarzalną całość.

Środa / 5 lipca / 22.30 - 23.30

KUP BILET

23:30Jacek Hałas / Pieśni Przygodne koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31

Muzykant, śpiewak, tancerz, kompozytor, dziad. Od lat poszukuje śladów pieśni dziadowskich w żywej tradycji, zapisach etnografów, domowych archiwach; praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków – lirze korbowej. Łącząc doświadczenie z wyobraźnią stworzył nową, artystyczną formę dziadowskiej sztuki.

Tym razem Jacek Hałas zaprasza na obrzeża eschatologii i rozważania o sprawach nieostatecznych. Starodawne pieśni dziadów, żebraków, wędrownych śpiewaków o urokach tego świata; liryczna opowieść o śmierci, miłości, wędrowaniu: ku przestrodze, zadumie i pokrzepieniu. Pieśni przygodne to w polskiej tradycji określenie nabożnych śpiewów ogólniejszej natury, nie związanych bezpośrednio z określonym kontekstem liturgicznym. Jednak sama „przygodność” w polskim języku ma dwie wykładnie: po pierwsze – można je rozumieć jako „przypadkowość”, po drugie – jako „przygodowość”. W pierwszym znaczeniu skazuje byt i pamięć o nim na los szczęścia i epizodyczność, w drugim rozumieniu oznacza szczęście losu i pamięć o tym szczęściu.


Wtorek / 5 lipca / 23.30 - 00.30

KUP BILET
6 lipca środa

15:00Maniucha Bikont (Polska) - warsztaty pieśni leśnych warsztaty Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie

Maniucha Bikont (Polska) - warsztaty pieśni leśnych

06.07 / 15.00-17.30 / Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1
wstęp: 35 zł / rezerwacje: dorota@etnomuzeum.eu

16:00Warsztaty tradycyjnego rzemiosła - zabawki z Warsztatów Krakowskich warsztaty ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30

Warsztaty tradycyjnego rzemiosła - zabawki z Warsztatów Krakowskich

06.07 / 16.00-17.30 / wstęp: 20 zł / rezerwacje: warsztaty@zywapracownia.pl

18:30El Naán koncert Kościół św. Katarzyny

El Naán odwołuje się do najwybitniejszych i najsubtelniejszych tradycji muzyki kastylijskiej. Przenosi je jednak w świat współczesnej kultury i estetyki muzycznej. Członkowie zespołu z szacunkiem i uwagą podchodzą do własnego muzycznego dziedzictwa. Zarazem starają się jednak, by z pełną finezji i subtelności twórczością dotrzeć do współczesnego słuchacza. Muzyka, oparta na tradycyjnych melodiach i brzmieniu instrumentów akustycznych, pozostaje ważnym świadectwem żywej inspiracji płynącej z tradycji. Subtelne wykorzystanie współczesnego, elektrycznego instrumentarium sprawia, że twórczość zespołu jest pomostem rzuconym z przeszłości w przyszłość.

Środa / 6 lipca / 18.30 - 19.30

KUP BILET

19:45Sefardix / Maggid koncert Kościół św. Katarzyny

Wybitny wokalista i rewelacyjne sekcja rytmiczna. Znakomici jazzmani w poszukiwaniu natchnienia muzyką sefardyjską i kulturami basenu Morza Śródziemnego. Promują swój nowy, świetny album „Maggid”. Sefardix to trio, które tworzą: Jorgos Skolias oraz bracia Marcin i Bartłomiej Olesiowie. Wielkie to i ważne nazwiska na polskiej scenie (nie tylko) muzyki improwizowanej.

Środa / 6 lipca / 19.45 - 20.45

KUP BILET

21:00A Filetta koncert Kościół św. Katarzyny

A Filetta to jeden z najwybitniejszych zespołów wokalnych na świecie. Swą twórczością nawiązuje wprost do najpiękniejszych tradycji korsykańskiego śpiewu – jednej z najbardziej niezwykłych i cenionych w Europie. Zespół funkcjonuje od blisko czterech dekad. Znaczącą część jego repertuaru, obok tradycyjnych korsykańskich pieśni, stanowią wokalne utwory religijne. Artyści tworzą też własne kompozycje, nawiązujące do tradycji.

Środa / 6 lipca / 21.00 - 22.00

KUP BILET

22:00Trad.Attack! koncert Klub Alchemia

Trad.Attack! to jeden z najciekawszych dziś zespołów na estońskiej scenie muzycznej. Jego członkowie dają żywiołowe i dynamiczne koncerty, choć są zaledwie triem, wykorzystującym akustyczne instrumentarium. Debiutowali przed dwoma laty, na koncie mają jednak już kilka estońskich nagród muzycznych i udane koncerty od Stanów Zjednoczonych po Malezję. Inspiracje czerpią zarówno z archiwalnych nagrań muzyki tradycyjnej, jak i ze współczesnych nurtów. Wszyscy w trio śpiewają, a we wspomnianym instrumentarium znajdziemy zarówno estońskie dudy czy drumlę, jak też saksofon, gitarę akustyczną czy perkusję.

Środa / 6 lipca / 22.00 - 23.00

KUP BILET

23:30Noc tańca (Hiszpania / Kastylia) Strefa, ul. św. Tomasza 31

Noc Tańca (Hiszpania / Kastylia) - z udziałem muzyków grupy El Naán (Hiszpania)

Środa / 6 lipca / Start: 23.30 [wstęp wolny]
7 lipca czwartek

15:00Teresa Mirga (Polska) - warsztaty romskich pieśni Spisza warsztaty Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie

Teresa Mirga (Polska) - warsztaty romskich pieśni Spisza

07.07 / 15:00-17:00 / Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1
wstęp: 35 zł / rezerwacje: dorota@etnomuzeum.eu

16:00El Naán (Hiszpania / Kastylia) - warsztaty tańców kastylijskich warsztaty Strefa, ul. Św. Tomasza 31

El Naán (Hiszpania / Kastylia) - warsztaty tańców kastylijskich

07.07 / 16.00-17.30 / Strefa, ul. Św. Tomasza 31
wstęp: 20 zł / rezerwacje: etnokrakow@rozstaje.pl

18:30Twelfth Day koncert Kościół św. Katarzyny

„To sztuka dwudziestego pierwszego wieku dla wielbicieli muzyki tradycyjnej” – ekscytował się recenzent prestiżowego magazynu fRoots. Dwie niepozorne dziewczyny ze Szkocji proponują tyleż delikatną i finezyjną, co poruszającą i pełną emocji muzykę.

Twelfth Day tworzą skrzypaczka Catriona Price i harfistka Esther Swift.  Obie też śpiewają, często unisono, tworząc wspólny, własny, oryginalny przekaz. Obie także piszą: wspólnie, łącząc tradycyjny folk z elementami muzyki klasycznej, kreują dzięki temu muzykę znajdującą się poza granicami gatunków. Przetwarzają własne doświadczenia, inspiracje, marzenia w liryczną artystyczną formułę. Pochodzą z Orkadów i Scottish Borders w południowo-wschodniej Szkocji. Są ponoć nierozłączne.

Czwartek / 7 lipca / 18.30 - 19.30

KUP BILET

19:45Joanna Słowińska / Polesie koncert Kościół św. Katarzyny

Polesie – artystyczna podróż Joanny do rodzinnych źródeł; premierowy koncert inspirowany motywami pieśni obrzędowych wschodniego pogranicza współtworzony przez doborowych instrumentalistów sceny improwizowanej w aranżacjach Stanisława Słowińskiego – laureata Grand Prix międzynarodowego konkursu Jazz Juniors 2015.

Joanna Słowińska to jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie, wokalistka o wielkiej scenicznej osobowości. Fanom etno i world music znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną, miłośnikom piosenki literackiej – z brawurowych interpretacji kompozycji Zygmunta Koniecznego. Występuje m.in. z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistów, z formacją Stanisław Słowiński Quintet i z grupą Muzykanci.

Czwartek / 7 lipca / 19.45 - 20.45

KUP BILET

21:00Iberi koncert Kościół św. Katarzyny

Fenomenalna wielowiekowa tradycja gruzińskiego wielogłosu znajduje wspaniały wyraz w twórczości zespołu Iberi, cenionego i doświadczonego też na międzynarodowych scenach. Zespół ma bogaty i różnorodny repertuar. Artyści proponują pieśni pracy, ale też utwory sakralne, kolędy, hymny, ballady historyczne. Koncentruje się on w sensie formalnym na pieśniach śpiewanych a capella. Grupa powstała we wrześniu 2012 roku. Pomysł utworzenia Iberii wysunął Buba Murghulia, który w latach 1994 - 1996 roku był członkiem Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca. Zdobywał on też doświadczenia w wielu innych zespołach, koncertujących zarówno w Gruzji jak i na międzynarodowych scenach.

Czwartek / 7 lipca / 21.00 - 22.00

KUP BILET

22:00Sans koncert Klub Alchemia

Piękna, melancholijna, uduchowiona muzyka będąca spotkaniem ważnych twórców z różnych stron świata, którzy udogadniają, że możliwa jest twórczość łącząca w sobie w liryczny sposób pozornie odległe tradycje.

Sans to kwartet, który tworzą artyści dobrze znani na międzynarodowych scenach, znani także polskim wielbicielom folku, etno czy world music. W zespole spotkali się multiinstrumentalista Andrew Cronshaw (grający m.in. na cytrze, fujarze, chińskim flecie ba-wu, fińskim kantele czy marovantele), świetna fińska wokalistka Sanna Kurki-Suonio, grający na instrumentach dętych (m.in. klarnetach, saksofonach) Australijczyk Ian Blake  praz pochodzący z Armenii Tigran Aleksanyan mistrz gry na jednym z najpiękniejszych instrumentów dętych – duduku.

Czwartek / 7 lipca / 22.00 - 23.00

KUP BILET

23:30Noc tańca (Szkocja) Strefa, ul. św. Tomasza 31

Noc tańca - z udziałem muzyków grupy Twetfth Day (UK/Scotland) i Sans (UK/FI)

Czwartek 07.07 / 23.30 / Strefa, ul. Św. Tomasza 31 [wstęp wolny]

8 lipca piątek

0:00Noc tańca (Włochy / Apulia) Strefa, ul. św. Tomasza 31

Noc Tańca (Włochy / Apulia) - z udziałem muzyków grupy Kalàscima (Włochy / Apulia)

Piątek / 8 lipca / Start: 24.00 [wstęp wolny]

15:00Iberi (Gruzja) - warsztaty pieśni gruzińskich warsztaty Strefa, ul. Św. Tomasza 31

Iberi (Gruzja) - warsztaty pieśni gruzińskich

08.07 / 15.00-16.30 / Strefa, ul. Św. Tomasza 31
wstęp: 20 zł / rezerwacje: etnokrakow@rozstaje.pl

16:00Warsztaty tradycyjnego rzemiosła - torby z motywami strojów krakowskich warsztaty ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30

Warsztaty tradycyjnego rzemiosła - torby z motywami strojów krakowskich

08.07 / 16.00-17.30 / wstęp: 20 zł / rezerwacje: warsztaty@zywapracownia.pl

17:00Kalàscima (Włochy / Apulia) - warsztaty pieśni południowowłoskich warsztaty Strefa, ul. Św. Tomasza 31

Kalàscima (Włochy / Apulia) - warsztaty pieśni południowowłoskich

08.07 / 17.00-18.30 / Strefa, ul. Św. Tomasza 31
wstęp: 20 zł / rezerwacje: etnokrakow@rozstaje.pl

19:00Maciej Fortuna Quartet / Zośka koncert Żydowskie Muzeum Galicja

Czołowy polski trębacz jazzowy i jego międzynarodowy kwartet w repertuarze inspirowanym polską muzyką ludową zapisaną przez Kolberga. Wszystko zaczęło się pozornie przypadkowo...

W grudniu 2013 roku Maciej Fortuna odbywał trasę koncertową po Polsce ze swym amerykańskim kwartetem, który współtworzyli: Mack Goldsbury, Eric Unsworth i Frank Parker. Pewnego dnia kontrabasista Eric Unsworth przewrócił się, niszcząc swój instrument i uszkadzając saksofon Goldsbury’ego. Wypożyczone, rezerwowe instrumenty brzmią zupełnie inaczej od dotychczasowych, kontynuowanie trasy według wcześniejszego pomysłu nie ma zatem sensu. Fortuna wymyśla odkrywczy plan awaryjny. Z poznańskiej Akademii Muzycznej wypożycza kilka tomów dzieła Kolberga, rozdaje kolegom i każe wybrać po dwa utwory. Dorzuca własne kompozycje i tak oto rodzi się „Zośka” – mająca swe źródło w polskiej muzyce ludowej, a zagrana z amerykańskim wyczuciem jazzu. Wydana wiosną tego roku płyta spotkała się ze znakomitym przyjęciem.

Piątek / 8 lipca / 19.00 - 20.00

KUP BILET

20:00Kalàscima koncert Plac Wolnica

Żywioł włoskiej tradycji z Salento, regionu Puglia w południowo-wschodniej części Włoch, zestawiony z nowoczesnymi brzmieniami. Podobno nazwa zespołu wywodzi się z lokalnego dialektu i jest połączeniem w jedno złów „dobry” i „zły”. Od kilku już lat o jakości muzycznej propozycji grupy przekonuje się publiczność w wielu krajach świata. Zespół koncertował bowiem nie tylko w kilku krajach europejskich, ale również w Australii, Ekwadorze, Izraelu, Japonii czy Stanach Zjednoczonych.

Kalàscima miesza dawną tradycyjną rytualną muzykę taneczną taranta z nowoczesnymi elektrycznymi i elektronicznymi rozwiązaniami. Wybuchowa, energetyczna, urzekająca Kalàscima wykorzystuje w swej twórczości wielu fascynujących, oryginalnych lokalnych instrumentów takich jak dudy, tradycyjne flety czy organetto – często wykorzystywany włoski instrument folkowy, bliski akordeonowi.

Piątek / 8 lipca / 20.00 - 21.00

21:00Mokoomba koncert Plac Wolnica

Surowa energia afro-fusion, którą proponuje ta grupa jest jak jazda rollercoasterem – napisał jeden z recenzentów. Oto doskonały przykład jak będąc wiernym własnym źródłom, własnej tradycji prezentować nowoczesną muzykę, atrakcyjnie brzmiącą dla publiczności na całym świecie. Pochodząca z Zimbabwe grupa Mokoomba jest uważana za jeden z najważniejszych młodych zespołów na kontynencie afrykańskim. Jej sukces wyrasta z umiejętnego łączenia własnej tradycji Tonga z muzyką panafrykańską, z elementami rapu, ska, brzmień afro-kubańskich czy soukous – nazywanej afrykańską rumbą.

Piątek / 8 lipca / 21.00 - 22.15

23:00InFidelis koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31

Zjawiskowy duet instrumentalny, łączący autorską wypowiedź i własną muzyczną estetykę z inspiracjami płynącymi z muzyki tradycyjnej. Fundamentem brzmienia zespołu jest współpraca dwóch, zrekonstruowanych przed kilkunastoma laty, polskich ludowych instrumentów: fideli płockiej i suki biłgorajskiej.

InFidelis znaczy NieWierne, wyznacza też nieskrępowane pole poszukiwań i interpretacji ‘na sposób skrzypcowy’. Zespół utworzyły Helena Matuszewska i Marta Sołek. Czerpią z tradycji, ale dalekie są od powielania schematów. W ich graniu suka biłgorajska i fidel płocka na scenie spotykają się z looperem. Repertuar duetu jest inspirowany melodiami ludowymi z całej Polski – tymi znalezionymi w dziełach Oskara Kolberga i tymi zasłyszanymi na własnym podwórku. InFidelis nie dotrzymuje wierności żadnemu gatunkowi, stylistyce czy konwencji. To nie muzyka korzeni, lecz muzyka koron drzew – punkt wyjścia do własnych artystycznych poszukiwań. Taką też muzykę przyniósł przepiękny ubiegłoroczny dwupłytowy album zespołu „Projekt.Kolberg”. Pierwszy krążek wypełniła muzyka duetu, na drugim znalazł się film animowany z muzyką napisana przez InFidelis.

Piątek / 8 lipca / 23.00 - 24.00
9 lipca sobota

0:00Noc tańca (Polska) Strefa, ul. św. Tomasza 31

Noc tańca – z udziałem m.in. zespołu Gęsty Kożuch KurzuEdwarda Orłowskiego i in.

Sobota 09.07 / 24.00 / Strefa, ul. Św. Tomasza 31 [wstęp wolny]


11:00Arkadiusz Szałata – warsztaty polskich tańców tradycyjnych warsztaty Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie

Arkadiusz Szałata – warsztaty polskich tańców tradycyjnych

09.07 / 11:00-14:00 / Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1
wstęp: 40 zł / rezerwacje: dorota@etnomuzeum.eu

15:00Edward Orłowski – warsztaty skrzypcowe: nuty świętokrzyskie warsztaty Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie

Edward Orłowski – warsztaty skrzypcowe: nuty świętokrzyskie

09.07 / 15.00-16.30 / Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1
wstęp: 20 zł / rezerwacje: dorota@etnomuzeum.eu

16:30Warsztaty z udziałem muzyków zespołu SANS warsztaty Strefa, ul. Św. Tomasza 31

Warsztaty z udziałem muzyków zespołu SANS 
prowadzenie m.in. Andrew Cronshaw (UK), Sanna Kurki-Suonio (m.in. Hedningarna, Loituma / FI)

09.07 / 16.30-18.00 / Strefa, ul. Św. Tomasza 31
wstęp: 20 zł / rezerwacje: etnokrakow@rozstaje.pl

19:00Kujawska Atlantyda koncert Żydowskie Muzeum Galicja

Kujawska Atlantyda / Justyna Piernik, Zdzisław Piernik, Danuta Kaczmarek, Janusz Prusinowski Kompania, Warszawa Wschodnia

Ojciec: Zdzisław Piernik – wybitny wykonawca i twórca muzyki współczesnej; córka: Justyna Piernik – ceniona interpretatorka i miłośniczka muzyki tradycyjnej, ludowej. Proponują projekt, który jest szukaniem własnych kulturowych i rodzinnych źródeł. Wspiera ich grono przyjaciół, także cenionych na muzycznych scenach.

Kujawska Atlantyda to niezwykły i fascynujący projekt artystyczny, będący próbą zrekonstruowania, zinterpretowania i ożywienia w naturalnym kontekście – dawnej tradycyjnej muzyki kujawskiej. Główne role pełnią w nim: śpiewająca Justyna Piernik – znana w środowisku rekonstruktorów ludowej tradycji; jej ojciec, wybitny muzyk – tubista i kompozytor Zdzisław Piernik (dla którego jest to swego rodzaju powrót do muzyki czasów dzieciństwa, do własnych muzycznych korzeni) oraz Danuta Kaczmarek – ludowa pieśniarka ze Śmiłowic.

W programie znajdą się pieśni obrzędowe, liryczne, taneczne, przyśpiewki, zabrzmią kujawiaki, chodzone i oberki instrumentalne. W realizacji tego przedsięwzięcia wezmą udział również muzycy zespołów Janusz Prusinowski Kompania i Warszawa Wschodnia.

Sobota / 9 lipca / 19.00 - 20.00

KUP BILET

20:00Dagadana koncert Plac Wolnica

„Meridian ‘68” – wydany wiosną tego roku, to już czwarty album w dyskografii zespołu DagaDana. Z jednej strony grupa zapędza się na nim najdalej w swych dotychczasowych poczynaniach – bo aż do Chin, z drugiej: nigdy nie była aż tak bliska tutejszym tradycjom – ukraińskiej i polskiej.

DagaDana powstała w 2008 roku. Powołały ją do życia: poznanianka Daga Gregorowicz i pochodząca ze Lwowa Dana Vynnytska. Niebawem dołączył do nich kontrabasista Mikołaj Pospieszalski. Od pewnego czasu za rytmiczne struktury odpowiadają wymiennie Frank Parker lub Bartosz Mikołaj Nazaruk. Istotą twórczości zespołu jest łączenie elementów kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki, ambitnej piosenki, avant popu czy etno /world music.

Sobota / 9 lipca / 20.00 - 21.00

21:00Jojo Abot koncert Plac Wolnica

Swą fascynująca muzykę tworzy przemierzając kontynenty i dzieląc swój czas pomiędzy Akrą, Kopenhagą i Nowym Jorkiem. To Jojo Abot, urodzona w Ho w Ghanie, a mieszkająca aktualnie w metropolii nowojorskiej, jedna z najciekawszych dziś i  najbardziej obiecujących artystek na scenie muzyk inspirowanej tradycjami afrykańskimi.

Jojo Abot wystąpi w Polsce po raz pierwszy, a wyjątkowej wokalistce towarzyszyć będzie jej duński zespół.

Sobota / 9 lipca / 21.00 -22.15

23:00Gęsty Kożuch Kurzu koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31

Laureat Grand Prix Nowej Tradycji 2016. W graniu tego zespołu fascynacja ludowym repertuarem i nauki płynące bezpośrednio od wiejskich mistrzów spotykają się z młodzieńczą wrażliwością, spontanicznością. W efekcie otrzymujemy muzykę emocjonalną, pełną pasji, zachęcającą do tańca i ugruntowaną w tradycji.

Kapela powstała w 2011 r. Gra muzykę tradycyjną z okolic Łodzi, wokół której nie brakuje bogatych w tradycję muzyczną regionów (łęczycki, łowicki, opoczyński, rawski czy sieradzki). Inspiracją i źródłem dla zespołu są nagrania archiwalne oraz bezpośrednie spotkania z wybitnymi muzykantami, m.in. łęczyckim skrzypkiem Tadeuszem Kubiakiem, łowickim harmonistą Sławomirem Czekalskim i kapelą Dobrzeliniacy oraz rawskim skrzypkiem Stanisławem Klejnasem. Kapela stara się odtwarzać charakterystykę wspomnianych regionów jak i poszczególnych muzykantów, widząc wokół Łodzi olbrzymią różnorodność temperamentów muzycznych.

Sobota / 9 lipca / 23.00 - 23.40
10 lipca niedziela

20:00Warszawski Sekstet Sentymentalny koncert Strefa, ul. św. Tomasza 31

Warszawski Sekstet Sentymentalny to żywy folklor miejski w wykonaniu młodych fascynatów dawnej muzyki wielkich miast (i nie tylko). Grają znane i zapomniane melodie taneczne i te bardziej sentymentalne do wspólnej zabawy, śpiewu i zasłuchania.

Piosenki z przedwojennych teatrów, podwórzowe ballady, kuplety warszawskiego i lwowskiego międzywojnia. Repertuar grupy to także kompozycje współczesnych twórców inspirujących się folklorem miejskim oraz polskie melodie tradycyjne; akompaniują zabawom tanecznym w rytm skocznych polek i fokstrotów, namiętnych tang i romantycznych walczyków. Niektórzy muzycy Sekstetu związani są z Grupą Teatralną Warszawiaki oraz Warszawską Orkiestrą Sentymentalną.

Niedziela / 10 lipca / 20.00
klub Strefa, ul. Św. Tomasza 31
bilety: 20 zł – do nabycia bezpośrednio przed koncertem w klubie Strefa
rezerwacje: etnokrakow@rozstaje.pl