Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Artyści

Ania Broda

Polska Polska
Jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej i jedna z najciekawszych osobowości kręgu muzyki folkowej – równie chętnie prowadzi warsztaty wokalne czy instrumentalne dla dzieci i rodziców, co w porywający sposób koncertuje. Anna Broda prezentować będzie materiał ze swej świetnej ubiegłorocznej płyty „Thousand Lakes”, który wypełnia unikalna i nieznana muzyka z Warmii i Mazur.
koncert Alchemia, ul. Estery 5
sobota 08.07.2017, 19:00

Debalina & Folks of Bengal

Indie Indie
Członkowie zespołu w błyskotliwy sposób przedstawiają motywy kultury i tradycji bengalskiej. Efektem jest pełen szlachetności, źródłowo brzmiący materiał muzyczny, który ma szansę zafascynować zarówno wytrawnych znawców world music, jak i słuchaczy stykających się po raz pierwszy z taką twórczością.
koncert Plac Wolnica
sobota 08.07.2017, 21:30

Debashish Bhattacharya

Indie Indie
Jeden z najwybitniejszych dziś – i bardzo cenionych w świecie – przedstawicieli muzyki hinduskiej, Debashish Bhattacharya, jest prawdziwym mistrzem gry na indyjskiej gitarze. Prawdziwa pasja w muzykowaniu, doskonałe umiejętności techniczne, a zarazem duchowe aspekty jego twórczości sprawiają, że jest artystą powszechnie szanowanym.
koncert Kościół Św. Katarzyny
środa 05.07.2017, 19:30

Dikanda

Polska Polska
Wielka żywiołowość, spontaniczność i muzykalność, błyskotliwe nawiązania do tradycji różnych kultur – i wiarygodność sceniczna, sprawiają, że Dikanda, funkcjonująca na folkowej scenie już od dwóch dekad, ma wielkie grono wielbicieli. Grono, które rośnie po każdym koncercie.
koncert Plac Wolnica
sobota 08.07.2017, 20:15

Elida Almeida

Wyspy Zielonego Przylądka Wyspy Zielonego Przylądka
Wyspy Zielonego Przylądka przynoszą nam – jak się zdaje – kolejny brylant. Oto bowiem młoda i wielce obiecująca artystka, która ma szansę nawiązać wkrótce do dokonań  najwybitniejszych artystów z kraju, który dał nam wielką Cesarię Evorę.
koncert Plac Wolnica
piątek 07.07.2017, 20:15

Gulaza

Jemen / Izrael Jemen / Izrael
Członkowie tego zespołu zapraszają swoich słuchaczy w świat modlitwy, pasji, tańca, miłości i tęsknoty za wolnością. W świat odkrywanej na nowo tradycji, po swojemu interpretowanej, po swojemu wykonywanej.
koncert Kościół Św. Katarzyny
środa 05.07.2017, 21:00

Gurdjieff Ensemble

Armenia Armenia
Ceniony w  świecie zespół, który nawiązuje do artystycznych i filozoficznych idei słynnego ormiańskiego mistyka Georgija Gurdżijewa. Utwory zespołu sięgają korzeniami do ludowej i religijnej muzyki armeńskiej, greckiej, arabskiej, kurdyjskiej, asyryjskiej, perskiej i kaukaskiej.
koncert Kościół Św. Katarzyny
czwartek 06.07.2017, 19:30

Homayoon

Iran Iran
Zespół przedstawia mistyczną muzykę, opartą na tradycjach sufickich oraz na poezji największego poety tego kręgu, mistyka, znanego światu jako Rumi (Dżalal ad-Din Muhammad ar-Rumi). Poezje, przywoływane w oryginalnym języku perskim, znajdują dopełnienie w brzmieniu instrumentów takich jak ney (flet), tar i setar (instrumenty strunowe szarpane), daf (bęben ramowy) i tombak (drewniany bęben). Tworzą klasyczną perską muzykę, osadzoną w tradycji sufickiej.
koncert Plac Wolnica
sobota 08.07.2017, 19:00

Joanna Słowińska / Archipelag_2

Polska / Finlandia Polska / Finlandia
gościnnie: Outi Pulkkinen Joanna Słowińska - jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie, wokalistka o wielkiej scenicznej osobowości, fanom etno i world music znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną.
koncert Plac Wolnica
piątek 07.07.2017, 21:30

Jorgos & Antonis Skolias

Polska Polska
Rewelacyjna rodzinna kooperacja przynosząca odświeżającą własną wizję muzyki lekceważącej wszelkie gatunkowe ograniczenia, swobodnie czerpiącą z natchnień muzyką folkową czy tradycyjną – szczególnie grecką, ale i z innych okolic Europy, a także jazzu. Wybitny polski wokalista i jego niemniej utalentowany syn na perkusji i instrumentach perkusyjnych, proponują słuchaczom ugruntowaną w rytmie, transową, a jednocześnie śpiewną i melodyjną muzykę.
koncert Strefa, ul. Św. Tomasza 31
środa 05.07.2017, 23:30

Kapela Maliszów

Polska Polska
Jedno z największych odkryć polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Rodzinna kapela, która zachwyca wszystkich słuchaczy o otwartych głowach i sercach. Do Krakowa przyjeżdżają by przedstawić materiał ze swej nowej, gorąco wyczekiwanej płyty.
Strefa, ul. Św. Tomasza 31
piątek 07.07.2017, 22:30
koncert Żydowskie Muzeum Galicja
piątek 07.07.2017, 18:00

Karolina Cicha & Bart Pałyga

Polska Polska
Imponująca jest artystyczna aktywność Karoliny Cichej. Zwłaszcza, że wszystkie jej kolejne poszukiwania znamionują najwyższy poziom artystyczny. Tym razem laureatka grand prix festiwalu Nowa Tradycja, autorka udanych potyczek: z poezją Różewicza, z muzyką mniejszości zamieszkujących niegdyś Podlasie czy z tradycją… pakistańską, przedstawia swój kolejny pomysł.
koncert Plac Wolnica
piątek 07.07.2017, 19:00

Katarína Máliková

Słowacja Słowacja
Pełen blasku i finezji powrót do pięknych tradycji kultury słowackiej, a zarazem finezyjne i bezpretensjonalne wplecenie jej w nowoczesne muzyczne rozwiązania brzmieniowe. Katarína Máliková ze swoim zespołem proponuje twórczość wyrafinowaną, a zarazem atrakcyjną dla słuchaczy.
koncert Kościół Św. Katarzyny
czwartek 06.07.2017, 18:00

Kayhan Kalhor / Ali Bahrami Fard / Maria Pomianowska

Iran / Polska Iran / Polska
Wybitni irańscy artyści zaproponują nam muzyczną, kulturową i duchową podróż do źródeł tradycji perskiej. Kayhan Kalhor, absolutny mistrz gry na kemencze koncertować będzie wspólnie z grającym na perskim santurze Ali Bahrami Fardem. Gościem tego koncertu będzie Maria Pomianowska.
koncert Kościół Św. Katarzyny
czwartek 06.07.2017, 21:00

Ola Bilińska – Libelid

Polska Polska
Nagrana już przed trzema laty przez Olę Bilińską płyta „Berjozkele”, z podtytułem „Kołysanki jidysz”, okazała się jedną z największych rewelacji swego czasu – fonograficznych i koncertowych. Zdobyła tytuł Folkowego Fonogramu Roku 2014. Zachwycali się nią wielbiciele muzyki folkowej, żydowskiej, sympatycy alternatywy czy poszukiwacze brzmień niebanalnych.
koncert Żydowskie Muzeum Galicja
sobota 08.07.2017, 18:00

Pulkkinen Räss Sadovska

Finlandia / Szwajcaria / Ukraina Finlandia / Szwajcaria / Ukraina
Niebywałej urody muzyka – źródłowa i osadzona w jednej tradycji, choć będąca zarazem spotkaniem kultur – i wrażliwości – z trzech stron Europy.
koncert Strefa, ul. Św. Tomasza 31
czwartek 06.07.2017, 22:15
warsztaty Strefa, ul. Św. Tomasza 31
czwartek 06.07.2017, 16:30

Sutari

Polska Polska
Trzy dziewczyny: skromna formuła oraz niepohamowana wybujała, plastyczna wyobraźnia i niebywała muzykalność, radość bycia na scenie, radość śpiewania. Członkinie tria Sutari swą twórczością budzą żywy entuzjazm publiczności polskiej i międzynarodowej – koncertowały już w wielu krajach świata, wielbicieli muzyki tradycyjnej – i współczesnej alternatywy. 
koncert Strefa, ul. Św. Tomasza 31
czwartek 06.07.2017, 23:30

Trebunie-Tutki & Quintet Urmuli

Polska / Gruzja Polska / Gruzja
Absolutni klasycy polskiego folku, ceniona na międzynarodowych scenach kapela Trebuniów-Tutków spotyka na swej muzycznej drodze inną wybitną góralska formację – gruzińskie Urmuli. Wspólnie stworzyli zdumiewająco spójną i zachwycającą całość, o czym przekonuje wydana w ubiegłym roku piękna płyta „Duch gór”.
koncert Kościół Św. Katarzyny
środa 05.07.2017, 18:00

Ural Pop

Norwegia / Finlandia Norwegia / Finlandia
Niezwykłe spotkanie w kręgu muzycznego eksperymentu opartego na pieśniach Saamów/Lapończyków i brzmieniowych wpływach ugro-fińskich. Torgeir Vassvik z nowym składem – Kristiiną Ilmonen i Rauno Nieminenem połączyli głęboką wiedzę i wykonawcze mistrzostwo, by nadać dawnym tradycjom nowe, współczesne brzmienie.
koncert Strefa, ul. Św. Tomasza 31
środa 05.07.2017, 22:15