Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Artyści

Adam Strug

Polska Polska
Adam Strug / Pieśni kurpiowskie „Kurpiowskie pieśni leśne służyły do nawoływania podczas zbierania jagód, choć nie tylko. Składają się nań rzeczy zdawało by się odległe: romanse, krwawe ballady, utwory dydaktyczne i lubieżne. Zbiór tyleż obszerny, co nieoczywisty. Muzykolodzy podkreślają wyjątkowość skal muzycznych tego materiału. Mnie zachwyciła liryka i nieubłagany realizm” – mówi Adam Strug

Alim Qasimov & Fargana Qasimova

Azerbejdżan Azerbejdżan
Brytyjski „Guardian” napisał o nim, że jest „bezsprzecznie jednym z najbardziej ekscytujących i emocjonalnych wykonawców na świecie i najlepszym przedstawicielem nurtu mugham”. David Harrington, lider legendarnego Kronos Quartet, mówi: „Kiedy po raz pierwszy usłyszałem go śpiewającego, zdałem sobie sprawę, że jego głos jest tak wyjątkowy, jak Nusrata Fateh Ali Khana czy Bessie Smith śpiewającej St Louis Blues.

Alireza Ghorbani

Iran Iran
To jedna z ikon muzyki z Iranu, artysta bezpośrednio nawiązujący do najwspanialszych osiągnięć wokalnych tradycji perskiej. Alireza Ghorbani jest wykonawcą o niepospolitej skali talentu – i o międzynarodowym uznaniu. Za sprawą wykorzystywanych przez siebie technik wokalnych, interpretacji, instrumentacji odwołuje się do dawnych źródeł, jednocześnie nie odżegnuje się od współczesnego repertuaru.

Andrzej Bieńkowski / Muzyka Odnaleziona

Muzyka żydowska w pamięci wiejskich muzykantów. Muzyka Odnaleziona | opowieści | filmy z badań terenowych | koncert kapeli Raraszek

Balquemia

Polska Polska
Zespół wywodzi się z warszawskiego środowiska balfolkowego. Powstał, jak twierdzą jego członkowie, z potrzeby chwili i potrzeby tańca. W składzie znajdziemy typowe dla tego nurtu muzycznego instrumenty, jak akordeon diatoniczny, skrzypce czy lira korbowa.

Chico Trujillo

Chile Chile
Żywioł, ogień, muzyczny dynamit, a przy tym precyzyjnie przemyślane brzmienie i znakomita zabawa – na scenie i pod nią. Oto chilijska formacja Chico Trujillo, uważana dziś za jednego z najlepszych ambasadorów nowocześnie rozumianej południowoamerykańskiej cumbii.

Dola

Polska Polska
DOLA - Zespół Pieśni bez Tańca to żeńska grupa wykonująca słowiańskie pieśni tradycyjne, głównie obrzędowe, skupiając się na ich mitologicznej, symbolicznej, nieraz i magicznej treści. Zespół ma walor edukacyjny, na ich koncertach można nie tylko posłuchać pięknych pieśni, ale i dowiedzieć się nieco na temat ich historii.

Grzech Piotrowski ONE WORLD

Polska Polska
Grzech Piotrowski to podróżnik. Przemierza świat w poszukiwaniu, artystów, muzyki, korzeni improwizacji, słońca, zdrowego jedzenia, przygody i esencji bycia. Jego projekty muzyczne wymykają się całkowicie z ram, standardów i wszelkich stereotypów. To kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji.

Kapela Maliszów

Polska Polska
Jedno z największych odkryć polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Rodzinna kapela, która zachwyca wszystkich słuchaczy o otwartych głowach i sercach. Do Krakowa przyjeżdżają by przedstawić materiał ze swej nowej, gorąco wyczekiwanej płyty.

Kapela Maliszów

Polska Polska
Jedno z największych odkryć polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Rodzinna kapela, która zachwyca wszystkich słuchaczy o otwartych głowach i sercach. Zespół pochodzi z Męciny Małej w Beskidzie Niskim. Założony została przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci.

Kapela Raraszek

Polska Polska
“Raraszek jest jednym z duchów podziemnych różne ludziom robiący dogodności za zapis duszy. Mógł w kieszeni, tabakierce lub kiesce być chowanym; wielce obraźliwy i bardzo wówczas mściwy.” [Oskar Kolberg, Dzieła Wszystkie Tom 7 – Krakowskie]

Korolev – Gałczewski – Biel

Ukraina Ukraina
Korolev – Galczewski – Biel – to trio tworzone przez instrumentalistów wywodzących sie z Ukrainy i Polski. Proponują oni publiczności szeroko rozumianą muzykę folkową, w której odnaleźć można inspirację wieloma tradycjami z różnych zakątków Europy.

Leśny Bożek / Adam Strug

Polska Polska
Adam Strug w programie Leśny bożek [POLSKA] Adam Strug – śpiewak i instrumentalista, etnomuzykolog, autor piosenek, poeta, kompozytor muzyki teatralnej oraz filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych. Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki oraz pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, praktykującego polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej.

Lua Preta

Angola Angola
Lua Preta (po portugalsku: czarny księżyc) to zdecydowanie jeden z ciekawszych projektów na naszej scenie muzyki elektronicznej. Ze strony polskiej w jego skład wchodzi niezwykle doświadczony DJ i producent Mentalcut, który współtworzy go z pochodzącą z Luandy wokalistką noszącą pseudonim Ms. Gia.

Mamadou Diabate

Burkina Faso Burkina Faso
Mamadou Diabate to ceniony w świecie, nagradzany mistrz balafonu i kompozytor urodzony w Burkina Faso. Należy do rodziny jeli (griotów), którzy od wielu pokoleń przy pomocy muzyki i pieśni opowiadają historię ludu Sambla. Najstarsze zapisy dotyczące rodu Diabate pochodzą z XIII wieku.

Marko Marković Brass Band

Serbia Serbia
Tradycja bałkańskich orkiestr dętych zyskuje tu swój klasyczny, wzorcowy wręcz wymiar. Muzyka zespołu jest jednocześnie próbą nowej autorskiej interpretacji tejże tradycji.

MLDVA

Polska Polska
MLDVA with Çınar Timur to projekt, który powstał jako duet producencki i DJ'ski podczas 23. FKŻ. Obecnie to 4-osobowy zespół grający muzykę inspirowaną turecką psychodelią, wpisujący się w tradycję polskiej ottomanii.

Muzykanci / Słowińscy & Hałasowie / XX lat

Polska Polska
Legenda polskiej sceny folkowej wciąż w znakomitej formie! Kapela Muzykanci powstała w 1997 roku. Szybko stała się sensacją na polskiej scenie muzycznej. Jej członkowie z równym sukcesem grywali na weselach, w wiejskich świetlicach, jak i w prestiżowych salach koncertowych w Polsce i Europie.

Night

Nepal Nepal
Night to folkowy zespół z Katmandu założony w 2006 roku. Jego członkowie pochodzą z różnych środowisk muzycznych, niektórzy wcześniej grali w zespole heavy metalowym. Ideą grupy jest ożywianie, przywracanie do praktyki koncertowej tradycyjnych nepalskich instrumentów – zapomnianych lub takich, którym grozi zapomnienie.

Omar Souleyman

Syria Syria
Twórczość Omara Souleymana to jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk ostatnich lat – w międzynarodowej skali – na scenie world music. To muzyka, która nie zostawia nikogo obojętnym, uwodząc zarazem bezpośrednimi odwołaniami do lokalnej, syryjskiej tradycji, jak i elektronicznym, hipnotycznym transem. Jego twórczość przynależąca do nurtu dabke jest jednocześnie intrygującym twórczym eksperymentem, jak i pretekstem do tanecznej zabawy.

Pokrzyk

Polska Polska
Spotkali się w Krakowie i choć każde z nich pochodzi z innej bajki, trzymają się razem. Połączyła ich fascynacja tradycyjną muzyką taneczną oraz obrzędową z Polski i innych stron. Patronuje im pokrzyk - wilcza jagoda, tajemnicza roślina spokrewniona z mandragorą.

Sprinkle Blizzard

Belgia Belgia
Sprinkle Blizzard uprawia muzykę z myślą o balfolkowych spotkaniach tanecznych. To pięcioro doświadczonych muzyków, pięć frapujących osobowości muzycznych i pięć instrumentów z różnych zakątków Europy.

SWADA

Polska Polska
SWADA - formacja wykonująca pieśni narodów słowiańskich, łącząca technikę białego śpiewu i form ekspresji eksperymentalnych. W ich instrumentarium odnajdziemy m.in. gitarę, węgierską cytrę, bębny.

Szikra – Amsterdam Klezmer Band & Söndörgő

Holandia Holandia
Oto niezwykła kooperacja dwóch słynnych zespołów z odległych krańców Europy, które postanowiły stworzyć wspólne wielkie dzieło. W jedną supergrupę, Szikra, połączyli się członkowie czołowej formacji avant-klezmerskiej i bałkańskiej, a zatem holenderskiego Amsterdam Klezmer Band i węgierskiego Söndörgő. Mają szansę stać się jedną z największych atrakcji europejskich festiwali tego lata.

Teofilović Brothers

Serbia Serbia
Zachwyca niezwykła harmonia ich głosów, która sprawia, że publiczność słuchając Braci Teofilović koncentruje się nie na ich formalnym nowatorstwie a na wspaniałym współbrzmieniu: bezpretensjonalnym, pełnym wdzięku i najwyższego kunsztu.

Tuuletar

Finlandia Finlandia
Tuuletar ("bogini wiatru" w fińskiej mitologii) to wokalna grupa, składająca się z czterech artystek z Finlandii. Od 2012 r. te błyskotliwe wokalistki współpracują komponując i wspólnie wykonując, tworząc własne niepowtarzalne brzmienie.  

Vigüela

Hiszpania Hiszpania
Członkowie zespołu Vigüela prezentują swą twórczość z pasją, radością i entuzjazmem, odwołując się do własnej, lokalnej kultury, kultywując tradycyjne style i techniki. Od trzydziestu lat pracują nad tradycyjną twórczością ze swego regionu – Kastylii-La Manchy, południowej części płaskowyżu iberyjskiego, w sercu Hiszpanii, głównego krajobrazu kultowego Don Kichota z Manczy, znanego z legendarnej powieści Miguela de Cervantesa.

Yograi Naik

Indie Indie
Jest jednym z najważniejszych artystów młodego pokolenia pochodzących z Goa. Yograj Naik jest uczniem znanego sitarzysty Ustada Shahida Parveza. Pod jego opieką Yograj wyrósł na dojrzałego i doświadczonego instrumentalistę.