Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Balquemia

Występy na festiwalu:

Zespół wywodzi się z warszawskiego środowiska balfolkowego. Powstał, jak twierdzą jego członkowie, z potrzeby chwili i potrzeby tańca. W składzie znajdziemy typowe dla tego nurtu muzycznego instrumenty, jak akordeon diatoniczny, skrzypce czy lira korbowa.
Balquemia proponuje tańce wywodzące się z poszczególnych regionów Francji, ale nie skupia się ściśle na żadnym z nich. Dlatego też muzyka grupy to wielobarwna podróż po różnych zakątkach Francji, podróż zarówno w świetle dnia, jak i w nocy. To tańce żywiołowe, pełne energii, dzikie i szalone, ale – dla równowagi – również te nastrojowe, z nutką melancholii i zmysłowości. To alchemiczny taniec pierwiastków i ich niespodziewane połączenia.

W grupie występują:

Rafał Kwietniewski – akordeonista, tancerz, animator, nauczyciel tradycyjnych tańców francuskich, organizator cyklicznych folkowych potańcówek w Warszawie.

Dymitr Gierus – gitarzysta i amator grania na basie, architekt, pasjonat grafiki cyfrowej i rysunku. Jest osobą o szerokim spektrum zainteresowań muzycznych.

Anton Korolev – ukraiński multiinstrumentalista, mieszkający w Warszawie amator tańców tradycyjnych. Jego specjalnością są lira korbowa, dudy francuskie oraz skrzypce.

Aleksandra Tykarska – artystyczna dusza, kreatorka i współtwórczyni wielu projektów muzycznych i tanecznych. Jej pasją są skrzypce, balfolk, taniec w odmianie American Tribal Style i gra na dafie.

 

Rafał Kwietniewski – akordeon, taniec

Dymitr Gierus – gitara, bas

Anton Korolev – lira korbowa, dudy francuskie, skrzypce

Aleksandra Tykarska – skrzypce, daf, taniec