Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Korolev – Gałczewski – Biel

Występy na festiwalu:

Korolev – Galczewski – Biel – to trio tworzone przez instrumentalistów wywodzących sie z Ukrainy i Polski. Proponują oni publiczności szeroko rozumianą muzykę folkową, w której odnaleźć można inspirację wieloma tradycjami z różnych zakątków Europy.
W repertuarze mają utwory pochodzące z wielu stron kontynentu. Wykonują pełną entuzjazmu, spontaniczności i radości grania muzykę folkową  / etno, w której ważną rolę pełni też element improwizacji.

Anton Korolev to multiinstrumentalista, znany z takich zespołów jak Mashala Doza, Etno Histeria Umeuropa Caravan, Balquemia. Sam mówi o sobie, że „od dziecka lubił rożne formy hałasu, dlatego swoją twórczość opiera na dźwiękach dud, liry korbowej i skrzypiec. Uwielbia koty i kanapki ze smalcem”.

Jan Gałczewski jest również multiinstrumentalistą, znanym z takich zespołów jak Beltaine, Apathetic Turtles i Sprinkle Blizzard. Wyznaje,  że „od dziecka interesował się problematyką irlandzkich pubów w kontekście historycznym i kulturowym, lokalnych przedsiębiorstw browarniczych, a także szarpaniem strun, dlatego gra na buzuki irlandzkim i dudach”. 

Michał Biel jest także muzykiem znanym z wielu projektów. On z kolei mówi o sobie, że „od dziecka interesował sie szeroko pojętą sztuką, a także ssakami morskimi. Jego specjalizacją są walenie i gra na bębnach”.

 

Anton Korolev – lira korbowa, dudy francuskie, skrzypce

Jan Galczewski – dudy, buzuki

Michał Biel – cymbały

Michał Górka - wiolonczela, tagelharpa