Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Lua Preta

Występy na festiwalu:

Lua Preta (po portugalsku: czarny księżyc) to zdecydowanie jeden z ciekawszych projektów na naszej scenie muzyki elektronicznej. Ze strony polskiej w jego skład wchodzi niezwykle doświadczony DJ i producent Mentalcut, który współtworzy go z pochodzącą z Luandy wokalistką noszącą pseudonim Ms. Gia.
To właśnie inspiracje dźwiękami z Angoli i RPA są głównym tematem muzyki duetu, co doskonale słychać na przebojowym pierwszym singlu: “Melhor Vai Embora”. Lua Preta mają na koncie również EPkę w greckim wydawnictwie Shango Records, występ na festiwalu Unsound, współpracę z urodzonym w Lesotho wokalistą Morena Leraba w ramach singla ‘Quero Mais’ oraz teledysk do utworu ‘Ta Bater’, który w całości został nakręcony w Lizbonie. Po pierwszym zagranicznym koncercie, który odbył się w grudniu 2017 roku w Hiszpanii, Lua Preta wyruszą w roku obecnym na podbój dalszej części Europy – zaplanowane są już ich występy na festiwalach w Niemczech, Francji i Norwegii.

Ms. Gia – śpiew + Mentalcut