Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Sprinkle Blizzard

Występy na festiwalu:

Sprinkle Blizzard uprawia muzykę z myślą o balfolkowych spotkaniach tanecznych. To pięcioro doświadczonych muzyków, pięć frapujących osobowości muzycznych i pięć instrumentów z różnych zakątków Europy.
Spontaniczne i pełne pasji podejście do muzyki – tradycyjnych melodii tanecznych i własnych kompozycji, w połączeniu ze sceniczną błyskotliwością, otwartością i wirtuozerią członków zespołu stanowi nową jakość na balfolkowej scenie. W ich interpretacji balfolk to muzyka żywiołowa, pełna improwizacji, intymna, szczera, w sposób niebanalny i z humorem łącząca pierwiastki duchowe i ludyczne.

W różnorodnym repertuarze zespołu odnajdziemy m.in. francuskie mazurki, walczyki, schottische, chappeloise'y, skandynawskie polski, bretońskie andro, polki i inne formy taneczne. Sprinkle Blizzard współpracuje ze środowiskami tancerzy w Polsce i za granicą. Flecista Jakub Szczygieł jest nie tylko kompozytorem dużej części repertuaru zespołu, ale też wykonuje muzykę na fletach przez siebie wykonanych, jako członek znanego na świecie rodzinnego warsztatu lutniczego GoldfinchWhistles.

Choć członkowie zespołu znają się od dawna – i spotykali się wielokrotnie na muzycznych szlakach jako członkowie innych formacji – współpracę podjęli na przełomie roku 2017 i 2018 przy okazji festiwalu Folk Marathon w Brnie. Ostateczny skład wykrystalizował się podczas festiwalu bal folkowego Lovembal 2018 w Poznaniu.


Angelika Hudler (Austria) – skrzypce

Olena Yeremenko (Ukraina) – nyckelharpa

Eulalie Hupin (Belgia) – akordeon

Jakub „Goldfinch” Szczygieł (Polska) – irlandzki flet poprzeczny, low whistle

Jan Gałczewski (Polska) – buzuki irlandzkie