Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Artyści

Derico Alves Forró Band

Brazylia Brazylia
Derico Alves – to charyzmatyczny wokalista i akordeonista pochodzący z Recife. Koncertuje solo oraz z zespołem, ma na koncie koncerty na scenach kameralnych i festiwalowych w wielu krajach Europy i poza nią - od lat kojarzony głównie z muzyką forró, którą to szczególnie sobie umiłował. 
koncert Forty Kleparz
sobota 22.08.2020, 18:00

Hamdam Trio

Iran Iran
Muzyka perska osadzona w tradycji sufickiej. Kompozycje czerpiące z repertuaru radif ; teksty  Dżalala ad-Din Muhammada Rumiego w opracowaniach na instrumenty tradycyjne. 
koncert Forty Kleparz
sobota 22.08.2020, 20:00
warsztaty klub Strefa
sobota 22.08.2020, 12:00

Indialucia

Polska/UK Polska/UK
Projekt łączy dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Powstał w roku 1999 w Indiach z udziałem nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur, oraz wielu innych znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym formacji jest gitarzysta Michał Czachowski.
koncert klub STREFA
środa 19.08.2020, 20:00

KROKE

Polska Polska
Jeden z najwybitniejszych zespołów europejskiej sceny worldmusic. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze wzbogacając kompozycje autorskimi improwizacjami. W ten sposób tworzą własny, unoszący się ponad granicami, czasem, i formami, styl.
koncert Forty Kleparz
sobota 22.08.2020, 21:00

Mustapha El Boudani & Anna Witczak

Maroko/Polska Maroko/Polska
Anna Witczak (znana z grupy Dikanda) i nomada Mustapha El Boudani z Maroka po latach przyjaźni i muzycznych praktyk postanowili ze wspólnym projektem wejść na scenę.
koncert klub Strefa
czwartek 20.08.2020, 20:00

Sokół Orchestra

Polska Polska
Projekt zrodzony z fascynacji muzyką Półwyspu Bałkańskiego, zwłaszcza tą wykonywaną na instrumentach dętych blaszanych. Muzycy kultywują unikalny – charakterystyczny dla Bałkanów – styl gry na tych instrumentach.  
koncert Forty Kleparz
sobota 22.08.2020, 19:00

Wassim Ibrahim & Tomas Celis Sanchez

Syria / Meksyk Syria / Meksyk
Duet doświadczonych muzyków o różnych fundamentach kulturowych i muzycznych. Perkusista z Meksyku i instrumentalista z Damaszku, oboje na stałe mieszkający w Polsce, zapraszają słuchaczy w muzyczną podróż, podczas której posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krain.
koncert klub Strefa
piątek 21.08.2020, 20:00
warsztaty klub Strefa
piątek 21.08.2020, 12:00