Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Kapela "BUKOWIANIE"

Występy na festiwalu:

05.07.2019 17:00
koncert Powiśle 11

Występy na festiwalu:

Muzyka zespołu BUKOWIANIE z Bukowiny Tatrzańskiej niewątpliwie wyróżnia się w swym brzmieniu i interpretacji za sprawą słynnej skrzypaczki Bronisławy Dziadoń-Koniecznej (1894-1968), która dziś stanowi wzór do naśladowania dla młodego pokolenia podhalańskich muzykantów.

Bukowina Tatrzańska to jedna z kilku wsi należących do Skalnego Podhala,
bezpośrednio przylegająca do najwyższego masywu karpackiego jakim są Tatry.


To wyjątkowe położenie sprawiło, że wyrośli tu ludzie twardzi, dumni i wyczuleni na piękno przyrody.
Również kultura kształtowana tu przez wieki jest wyjątkowa i niepowtarzalna w tym i muzyka, która prawie w niezmienionej formie utrzymuję się w Bukowinie od ponad stu lat.

Tradycyjna muzyka Skalnego Podhala trwa i jest przekazywana z pokolenia na pokolenie nie za pośrednictwem zapisu nutowego lecz bezpośredniego przekazu (ze słuchu) starsi młodszym. Ważnym elementem jej oryginalności jest pielęgnowanie jej w poszczególnych rodach muzykujących, gdzie niejednokrotnie w 4 i 5 pokoleniu kultywowane są rodzinne tradycję muzyczne ze specyficzną manierą wykonawczą charakterystyczną dla danej wsi czy rodu.

Muzyka tradycyjna Skalnego Podhala. (Skrzypce, basy, złóbcoki, dudy, piszczałki, trombity).

Skład: Bartłomiej Koszarek, Marek Majerczyk, Jan Kuchta, Łukasz Górnik, Łukasz Babiarz, Michał Kossek.