Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Bel Air de Forró

Występy na festiwalu:

05.07.2019 20:00
koncert Powiśle 11

Występy na festiwalu:

Bel Air De Forró współtworzą: Mariana Caetano, charyzmatyczna brazylijska wokalistka, obdarzona mocnym, dźwięcznym głosem, a obok niej „prawdziwe muzyczne tornado” – Yann Le Corre, akordeonista-wirtuoz, należący do nowej generacji muzyków bretońskich i Marcelo Costa, bezlitośnie dynamiczny i chirurgicznie precyzyjny perkusista z São Paulo. Proponują muzykę, która swą żywiołową, spontaniczną melodyjnością porywa słuchaczy do tańca.


Fenomen brzmienia tego zespołu polega na niezwykłym wręcz połączeniu skromności środków i subtelności z prawdziwym muzycznym dynamizmem, z żywiołową sceniczna prezentacją. A gdy tworzących go troje muzyków zaczyna śpiewać i grać wydaje się jakby na scenie wykonawców było znacznie więcej. Przede wszystkim jednak muzycy Bel Air De Forró zachwycają swą wykonawcza dokładnością i spontanicznością; szalenie silnym osadzeniem w rytmie i ujmującą melodyką swoich piosenek.
Artyści wspólnie występują od 2012 roku. Podstawowym źródłem ich natchnienia jest muzyka tradycyjna z północno-wschodniej Brazylii. Odwołują się do różnorodnych form tanecznych takich, jak forró, xote, ciranda, coco, quadrille. Zapraszają do tańca w pojedynkę, w duecie i w większych grupach. Zapraszają w odkrywczą podróż do krainy bezpretensjonalnej zabawy popartej znakomitą muzyką.


Mariana Caetano – wokal


Yann Le Corre – akordeon


Marcelo Costa – perkusja