Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Derico Alves Forró Band

Występy na festiwalu:

22.08.2020 18:00
koncert Forty Kleparz

Występy na festiwalu:

Derico Alves – to charyzmatyczny wokalista i akordeonista pochodzący z Recife. Koncertuje solo oraz z zespołem, ma na koncie koncerty na scenach kameralnych i festiwalowych w wielu krajach Europy i poza nią - od lat kojarzony głównie z muzyką forró, którą to szczególnie sobie umiłował. 

Forró to gatunek muzyczny i styl tańca, wywodzący się z północno-wschodniej części Brazylii. Ma swoje początki w XIX wieku; co nietypowe dla współcześnie powstałego gatunku – muzyka i taniec forró powstawały jednocześnie – w zacieśnieniu i wzajemnej inspiracji. Ta, kojarzona z muzyką ludową, korelacja pozwoliła na powstanie muzyki idealnej do tańca; oraz tańca, stworzonego z myślą o czerpaniu pełnej radości z muzyki. Ważną cechą forró jest również przystępność – znając kilka podstawowych kroków, można bez problemu dołączyć do zabawy na potańcówkach forró.

Derico Alves – śpiew, akordeon

Junior Arto – zabumba, trójkąt

Leonardo Mattos – zabumba