Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Gulaza

Występy na festiwalu:

Członkowie tego zespołu zapraszają swoich słuchaczy w świat modlitwy, pasji, tańca, miłości i tęsknoty za wolnością. W świat odkrywanej na nowo tradycji, po swojemu interpretowanej, po swojemu wykonywanej..

Gulaza proponuje twórczość, która w niezwykły sposób nawiązuje do pasjonującego dziedzictwa pieśni jemeńskich kobiet. Mistyczne teksty, które były przekazywane od wieków z matki na córkę, zyskują nowoczesne brzmienie i współczesne znaczenie w opracowanej przez zespół formule instrumentalnej. Połączenie tradycyjnych instrumentów strunowych z Sahary, wiolonczeli i gitary akustycznej, oraz fakt, że te utwory są śpiewane po raz pierwszy przez mężczyznę - tworzy niepowtarzalną całość.

Jemen i Afryka są oddzielone od siebie przez morze. Gulaza jest wyrazem tego morza – jak mówią sami muzycy „morze rozpaczy, modlitwy, pasji, tańca, miłości i tęsknoty za wolnością”. Igal, którego ojciec jest pochodzenia jemeńskiego, a matka marokańskiego, urodzony w Algierii, przed laty odkrył dla siebie fascynujący świat jemeńskich kobiet. Spędził kilka lat studiując tradycyjne pieśni i teksty, będące wyrazem życia na marginesie w jemeńskim społeczeństwie. Te piosenki przekazywane były niczym tajemnice, przez pokolenia, pocztą pantoflową, z matki na córkę..
Ben, który badał kultury afrykańskie i studiował w Afryce Zachodniej, współpracując z największymi artystami i lokalnymi muzykami, rozumiał głęboką więź, jaka istnieje między kulturami i dołączył do Igala w podróży przez fascynujący świat muzycznej twórczości jemeńskich kobiet. Wspólnie zaczęli pracę nad piosenkami zbieranymi przez Igala od lat zarówno z dziecięcych wspomnień, jak i z osobistych spotkań z kobietami z Jemenu.


Zespół tworzą:

Igal Mizrahi – śpiew
Ian Aylon – gitary
Hila Epstein – wiolonczela
Ben Aylon - djeli ngoni, instrumenty perkusyjne

Strona internetowa