Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Hamdam Trio

Występy na festiwalu:

22.08.2020 20:00
koncert Forty Kleparz
22.08.2020 12:00
warsztaty klub Strefa

Występy na festiwalu:

Muzyka perska osadzona w tradycji sufickiej. Kompozycje czerpiące z repertuaru radif; teksty  Dżalala ad-Din Muhammada Rumiego w opracowaniach na instrumenty tradycyjne. 
Hamdam Trio to projekt muzyków pochodzących z Iranu. W swojej muzyce wykorzystują bogate instrumentarium, w którym mistrzostwo zdobywali przez lata. Dariush Rasouli studiował grę na neju (flet), torze (lutnia długoszyjkowa) i tombaku (inaczej zarb; instrument perkusyjny). Mohssen Hosseini gry na tarze i setarze uczył się przez około 14 lat od mistrzów takich jak Fariborz Azisi i Keyvan Saket, oraz przez 4 lata od perskiego mistrza Hamida Motebassem. Arad Emamgholi zaczął grać na dafie w wieku 5 lat. We wspólnym projekcie podjęli się muzycznej interpretacji tekstów Dżalala ad-Din Muhammada Rumiego – sufickiego poety, mistyka perskiego, teologa islamskiego – zwanego „poetą miłości”. Inspirują się m.in. repertuarem radif – irańską muzyką klasyczną czerpiącą z melodii tradycyjnych. Jest przekazywana przez mistrzów ustnie z pokolenia na pokolenie i stanowi podstawę do improwizacji.Dariush Rasouli ukończył Akademię Muzyczną w Teheranie. Tradycyjną muzykę irańską poznawał u Madżida Kijani. W Polsce mieszka od 2004 roku, stworzył grupę PersoPolish, do której zaprosił polskich i irańskich muzyków. Mohssen Hosseini urodził się w 1982 roku, od 2008 mieszka w Europie. Koncertuje i zdobywa nagrody na licznych festiwalach, w Polsce zagrał wiele koncertów z zespołem Neyriz. Arad Emamgholi urodził się w Kurdystanie, działalność muzyczną rozpoczął w 1992 roku, występując na wielu festiwalach w stanie Kurdystan i na terenie Iranu, czterokrotnie zdobywając na nich nagrody. Obecnie mieszka w Teheranie i jest nauczycielem gry na dafie, prowadzi warsztaty i angażuje się w różne projekty muzyczne. 

Dariush Rasouli – ney, tanbur
Mohsen Hosseini – tar
Arad Emamgholi – daf, dayereh