Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Kepa Junkera

Występy na festiwalu:

Kariera Kepy trwa już trzydzieści pięć lat. Jest on jednym z symboli kultury baskijskiej. Jego dokonania zrewolucjonizowały sposób używania akordeonu trikitixa, a także rozumienia i interpretowania tradycyjnej muzyki baskijskiej.

Ze względu na swą otwartość wzbogacił lokalną kulturę wpływami innych stylów, choć – z drugiej strony – jego muzyka jest głęboko zakorzeniona w tradycji.

Kepa stworzył muzykę bez granic, otwartą na inne kultury, na świat, bez kompleksów, z szacunkiem, a przede wszystkim z entuzjazmem i ciekawością wobec każdego, kto kocha to, co robi. Jego bogata dyskografia to ponad dwadzieścia płyt. Urodził się pół wieku temu w Bilbao, od dzieciństwa słuchał popularnych folkowych piosenek. Jest samoukiem. Kepa Junkera to niespokojny duch, pełen pasji, chęci odkrywania własnej ścieżki w muzycznym świecie. Jest twórcą błyskotliwych kompozycji, które oddając hołd przeszłości, wyznaczają zarazem nowe drogi i wskazują przyszłość baskijskiej (i hiszpańskiej) muzyki. Jego koncerty są ozdobą najważniejszych międzynarodowych wydarzeń i festiwali kręgu world music.

Członkowie: 

Kepa Junkera - guzikowy akordeon diatoniczny trikitixa
Eneritz Aulestia - śpiew, instrumenty perkusyjne
Irati Gutierrez - śpiew, instrumenty perkusyjne
Garazi Otaegi - śpiew, instrumenty perkusyjne
Maria Lasa - śpiew, instrumenty perkusyjne

Strona internetowa