Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

KFJATEK / Red Sun Rising / Rss Boys

Występy na festiwalu:

04.07.2019 22:30
koncert Alchemia

Występy na festiwalu:

Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów będzie współczesne interpretowanie etnicznych dźwięków.

 

Kfjatek - dj, radiowiec i promotor. Kiedyś reggae i hip-hop. Dziś bardziej house i disco. Rezydent krakowskiej Alchemii. Off Beats w każdy poniedziałek w Off Radio Kraków. Na EtnoKraków/Rozstaje zaprezentuje muzykę brazylijską z obszernej kolekcji płyt, które zdobył od zeszłorocznego występu na festiwalu.

Red Sun Rising – Michał Niecikowski ze Szczecina, specjalizuje się w brzmieniach Chillout okraszonych szczyptą folku oraz słowiańskim sznytem. 

Michał wyklarował swój styl wydając w 2017 roku nakładem Mamomam Records EPkę Four Different Walks, łączącą słowiańskie motywy z brzmieniami chillgressive (podgatunku muzycznego, będącego spokojniejszym odłamem muzyki psytrance).  1 maja 2018 wydał swój debiutancki album Campfire w znanej wszystkim miłosnikom psychillu wytwórni Altar Records. W 2019 roku w Altar Records ukazała się EPka Awake the Rituals stworzona w kooperacji z Olicą – wokalistką i instrumentalistką, znaną z projektów Kipiskasza czy Dziadowski Projekt. Jest ona połączeniem psychillowej elektroniki, liry korbowej oraz wokali – inspirowanych   obrzędowością słowiańska i pieśniami kurpiowskimi oraz lasowiackimi. Obecnie Michał pracuje nad solowym albumem Joanny Lacher, jednego z najciekawszych polskich folkowych głosów, ex-wokalistki Percival. Z pewnością jego live act będzie w stanie uderzyć w wasze najczulsze punkty i emocje – będzie to połączenie głębokiej elektronicznej przestrzeni z motywami znanymi dobrze miłośnikom muzyki folk - białym śpiewem, instrumentami charakterystycznymi dla tej muzyki oraz tekstami oryginalnych pieśni archaicznych. Jednocześnie pokazuje tez że historia muzyki zatacza koło a transowość to wspólny mianownik zarówno starych jak i nowych brzmień.

RSS B0YS – jedyni w swoim r0dzaju dziwni podróżnicy; grali w Kirgistanie i w Berghain, brazylijskim lesie i za kołem podbiegunowym. Lubią grać w Czechach, mogą wszędzie. Głośna muzyka, pozastylistyczna, szybka, poruszająca, taneczna, mocna energia. Hardware i pot... Krew i łzy szczęścia. B0ys zawsze piszcie przez zer0. To dwóch annimowych muzyków – b0y jeden i b0y dwa, zawsze występują w maskach. Przebyli wspólnie wiele tysięcy kilometrów przez kilka kontynentów. Wydali wiele albumów; pojawiały się m.in. w jeszcze bardziej sekretnej serii mik musik i tak też zaczęła się ich obfitująca w przygody historia. Wolność wyboru ma znaczenie; od afrykańskich pustyń po eurotancbudy. Atomy, grzechoty, surowe (i mniej surowe), śpiew kosmosu i reakcja łańcuchowa. Wiele rzeczy ma znaczenie. bas ma znaczenie. Maska wiele znaczy. Przyszłość. Energia. Saturn. Dystopia. Opór. Odwaga. Protest. Koncerty są ich domeną. Pracują dużo i szybko, przemieszczają się z lekkością.