Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Ludmiła Wostrikowa

Występy na festiwalu:

06.07.2019 11:00
warsztaty Kontakt (Szpitalna 40)

Występy na festiwalu:

Ludmiła Wostrikowa, etnomuzykolożka, wokalistka o unikalnym, aksamitnym głosie, świetna, doświadczona nauczycielka. Organizatorka i uczestniczka wielu badań terenowych i wypraw etnomuzykologicznych na Polesie.

Ludmiła Wostrikowa urodziła się we wsi Rokitne na Polesiu, w rodzinie Kowalczuków, w której od zawsze śpiewano tradycyjne pieśni. Od rodziców otrzymała obszerną wiedzę na temat tradycji swojego regionu. Z czasem zaczęła je dokumentować, najpierw w okolicy swojej rodzinnej miejscowości, potem na całym Polesiu. W 1997 ukończyła studia wyższe na wydziale muzyki ludowej Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Równym. Od 1999 kieruje znanym w Polsce zespołem Horyna.


Polesie Równeńskie to kraina, gdzie tradycja śpiewu białego jest wciąż żywa, a pieśni, w formie niestylizowanej i nieprzetworzonej, wykonywane przez wszystkie pokolenia, na co dzień i od święta. Podczas warsztatów zaśpiewamy m.in. pieśni obrzędowe oraz liryczne. Szczegółowy program dostosowany będzie do składu i preferencji grupy.
Warsztaty Ludmiły dedykowane są przede wszystkim dla osób, które mają już pewne doświadczenie w śpiewie białym; oczywiście, jak zawsze, Ludmiła dostosuje poziom warsztatów i sposób ich prowadzenia do poziomu i oczekiwań Uczestników i Uczestniczek.

Warsztaty pieśni poleskich | Ludmiła Wostrikowa (Ukraina)
6 lipca (sobota) [ 11.00-14.00 ] + [ 15.00-17.00 ]
lokalizacja: Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca., Kraków, ul. Szpitalna 40
koszt: 80 zł/osoby / rezerwacje: etnokrakow@rozstaje.pl [liczba miejsc ograniczona]