Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Madame Baheux

Występy na festiwalu:

Jelena Popržan z Serbii, Ljubinka Jokić z Bośni, Maria Petrova z Bułgarii oraz Lina Neuner i Dee Linde z Austrii: cztery głosy, szesnaście strun, trzy smyczki plus perkusja i bębny.

Ich muzyka jest zabawna i szalona, świeża, kobieca i zuchwała. Przedstawiają chwytliwe piosenki ludowe z Bułgarii, Serbii, Bośni i Macedonii we własnych, odświeżających aranżacjach, autorskie kompozycje członkiń zespołu, a także pieśni Ewana MacColla, Bertolta Brechta i Georga Kreislera.

Korzenie artystek sięgają Europy Południowo- Wschodniej i oczywiście ma to wpływ na repertuar zespołu. Dodajmy, że dwie nie-cudzoziemki (Lina Neuner i Dee Linde) podkreślają, że przyjechały do Wiednia z austriackiej wsi. Kwintet sięga jednak daleko poza granice, które zakreśla pochodzenie jego członkiń. Wyraz artystyczny ich twórczości jest różnorodny i odwołuje się do wielu stylów, na przykład jazzu, rocka, ambitnej piosenki i innych gatunków. Recenzenci twierdzą, że członkinie Madame Baheux wraz ze swoim pojawieniem się na scenie przyniosły coś nowego, coś, co odurza, pobudza, wywołuje śmiech, coś, co porusza ciało, umysł i serce.

Madame Baheux wygrały austriacki konkurs World Music Awards 2014, a ich debiutancki album dostał się do czołowej dwudziestki zestawienia World Music Charts Europe.

Członkowie:

Jelena Popržan - altówka, śpiew
Ljubinka Jokić - gitara, śpiew
Dee Linde - wiolonczela, śpiew
Lina Neuner - kontrabas, śpiew
Maria Petrova - perkusja, instrumenty perkusyjne

Strona internetowa