Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Maniucha Bikont

Występy na festiwalu:

Śpiewaczka, antropolożka kultury, uczestniczka badań terenowych w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i w Rosji; członkini zespołów muzycznych i teatralnych zajmujących się muzyką tradycyjną, rytuałami, improwizacją i niekonwencjonalnymi technikami wokalnymi.
Wokalistka zespołów Dziczka, Z lasu, Zespołu śpiewaczego Ewy Grochowskiej, Tęgie Chłopy i wielu innych, wykonujących muzykę tradycyjną in crudo. Podczas warsztatów zapoznamy się z wybranymi gatunkami pieśni, które towarzyszyły człowiekowi na wsi w życiu codziennym i w pracy. Sięgniemy po repertuar ze wschodniej Polski i zachodniej Ukrainy (Polesia). Poznamy kołysanki śpiewane podczas pracy w polu, pieśni żniwne, leśne i polne, towarzyszące pastuchom, grzybiarzom, zbieraczom jagód i żurawin. Repertuar ten pochodzi z własnych nagrań terenowych prowadzącej oraz nagrań archiwalnych.
Strona internetowa