Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Mr. Folxlide

Występy na festiwalu:

06.07.2019 21:00
koncert klub Strefa

Występy na festiwalu:

Artysta reklamuje się hasłem: ”Mr. Folxlide: True & blue loopin '& stompin' bar i bal folk”. Euroamerykańskie korzenie, cigar box (czyli gitara z pudełka po cygarach), głos, looper i stopy. Mr. Folxlide to najlepszy crossover / najlepsza krzyżówka balfolku z bluesem.

 

Europejska taneczna muzyka ludowa połączona z surowym brzmieniem stylowej amerykańskiej cigar box guitar. I stary blues adaptowany do balfolkowych tańców. Patent testowany na wielu festiwalach w całej Europie. Dobrze wstrząsnąć przed użyciem!

Mikuláš Bryan ciężko pracuje nad promocją czeskiej sceny, a także regularnie uczy bluesa i technik tańca. Studiował przez rok w Bretanii, tańcząc i występując z Cercle Celtique des Rennes. Jego inne inspiracje taneczne to tango, swing, salsa i balboa łączone z jazzem i współczesnymi warsztatami. Chociaż podchodzi do każdego tańca z głębokim szacunkiem dla jego korzeni i tradycji, zawsze dąży do poszerzenia swoich horyzontów i tworzy pomost między tradycją a nowoczesnością. To samo dotyczy jego muzyki, zespołu i solowego projektu Mr. Folxlide – to tygiel muzyki balfolkowej, bluesa, americany i nowej muzyki francuskiej. Jego doświadczenie w nauczaniu sięga od małych warsztatów po długie obozy szkoleniowe i zajęcia dla kilkuset osób na festiwalach takich jak Gennetines lub Boombal.

 

Mr. Folxlide – Mikuláš Bryan