Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Mustapha El Boudani & Anna Witczak

Występy na festiwalu:

20.08.2020 20:00
koncert klub Strefa

Występy na festiwalu:

Anna Witczak (znana z grupy Dikanda) i nomada Mustapha El Boudani z Maroka po latach przyjaźni i muzycznych praktyk postanowili ze wspólnym projektem wejść na scenę.
Ich duet to muzyczna podróż, dialog odmiennych kultur, odkrywający przekazywane z dziada pradziada ułamki historii nomadów na świecie. Wokalistka worldmusic i muzyk pochodzący z Maroka inspirują się muzyką saharyjską; utwory śpiewane są m.in. w dialekcie hassanijja; opowiadają o przyrodzie, miłości, ludziach i zwierzętach, gwiazdach i pustyni. Anna Witczak Czerniawska to charyzmatyczna wokalistka od 15 lat związana z zespołem Dikanda, w którym śpiewa, gra na akordeonie, aranżuje i nagrywa. Wraz z Dikandą zagrała setki koncertów w Polsce i Europie, a także w Indiach. Mustapha El Boudani urodził się w tradycyjnej, wielodzietnej rodzinie nomadów, pochodzi z południowej części Maroka. Jest wokalistą, gitarzystą, perkusjonalistą; gra na kastanietach – karkabat, tańczy. W Polsce współtworzył (m.in.) projekt Górale na Saharze – nomadzi w Beskidach. Kocha Saharę, ale umiłował sobie też góry Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. 

 

Anna Witczak-Czerniawska – śpiew, akordeon

Mustapha El Boudani – śpiew, gitara, perkusjonalia