Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Muzička

Występy na festiwalu:

05.07.2019 22:30
koncert klub Strefa
05.07.2019 19:00
koncert Powiśle 11

Występy na festiwalu:

Jedna z najlepszych słowackich zespołów, założony w 1990 roku w Bratysławie przez grupę miejscowych studentów. Muzička szybko stała się jednym z najważniejszych wykonawców muzyki tradycyjnej w swoim kraju.

Grupa stara się zgłębiać muzykę różnych regionów Słowacji, zachowując szacunek dla jej pierwotnego kolorytu. Członkowie zespołu od lat współtworzą Tanečný Dom w Bratysławie. Mówią o sobie: „Kim jesteśmy? Pasjonatami słowackiej muzyki tradycyjnej; staramy się ją jak najlepiej i jak najwięcej grać: dla publiczności, przyjaciół i własnej przyjemności. Muzyka rodziła się przez wieki, zawsze towarzysząc codziennym emocjom. Od chrzcin do pogrzebu – to przestrzeń, w jakiej powstawała, opisując najgłębsze ludzkie troski i radości. Staramy się zachować jej ducha; grając z pełnym zaangażowaniem do tańca i do »słuchu« wierzymy, że to jest właśnie sposób na to, by przetrwała”.

Brzmienie zespołu, oparte o instrumenty smyczkowe: skrzypce, altówkę i kontrabas, przywodzi na myśl węgierskich klasyków gatunku z grupy Muzsikás, a występy Muzički wzbogacają prezentacje tradycyjnych tańców.

Również podczas koncertu, w którym zespół wystąpi na plenerowej scenie festiwalu (Powiśle 11), zaprezentuje nie tylko muzykę. Utworom pochodzącym z różnych części kraju towarzyszyć będzie prezentacja regionalnych słowackich tańców. Artyści ze Słowacji wystąpią też w festiwalowym klubie Strefa w ramach Nocy Tańca Między Wisłą a Dunajem.

Tomáš Brunovský - skrzypce

Laco Fekete - skrzypce

Ivan Hanula - skrzypce

Martin Brunovský - skrzypce sekund

Mišo Brdársky - altówka sekund

Peter Obuch - kontrabas, basy

Strona internetowa