Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Red Sun Rising

Występy na festiwalu:

Michał Niecikowski ze Szczecina, specjalizuje się w brzmieniach Chillout okraszonych szczyptą folku oraz słowiańskim sznytem.

Michał wyklarował swój styl wydając w 2017 roku nakładem Mamomam Records EPkę Four Different Walks, łączącą słowiańskie motywy z brzmieniami chillgressive (podgatunku muzycznego, będącego spokojniejszym odłamem muzyki psytrance).  1 maja 2018 wydał swój debiutancki album Campfire w znanej wszystkim miłosnikom psychillu wytwórni Altar Records. W 2019 roku w Altar Records ukazała się EPka Awake the Rituals stworzona w kooperacji z Olicą – wokalistką i instrumentalistką, znaną z projektów Kipiskasza czy Dziadowski Projekt.

Jest ona połączeniem psychillowej elektroniki, liry korbowej oraz wokali – inspirowanych   obrzędowością słowiańska i pieśniami kurpiowskimi oraz lasowiackimi. Obecnie Michał pracuje nad solowym albumem Joanny Lacher, jednego z najciekawszych polskich folkowych głosów, ex-wokalistki Percival. Z pewnością jego live act będzie w stanie uderzyć w wasze najczulsze punkty i emocje – będzie to połączenie głębokiej elektronicznej przestrzeni z motywami znanymi dobrze miłośnikom muzyki folk - białym śpiewem, instrumentami charakterystycznymi dla tej muzyki oraz tekstami oryginalnych pieśni archaicznych. Jednocześnie pokazuje tez że historia muzyki zatacza koło a transowość to wspólny mianownik zarówno starych jak i nowych brzmień.