Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Sokół Orchestra

Występy na festiwalu:

22.08.2020 19:00
koncert Forty Kleparz

Występy na festiwalu:

Projekt zrodzony z fascynacji muzyką Półwyspu Bałkańskiego, zwłaszcza tą wykonywaną na instrumentach dętych blaszanych. Muzycy kultywują unikalny – charakterystyczny dla Bałkanów – styl gry na tych instrumentach.

 

To powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane; fuzja tradycji z nowoczesnością, powagi z satyrą. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii, na ich muzykę składają się również archaiczne melodie z terenów Polski. Jest to próba uchwycenia słowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Nietypowe harmonie, pozorny nieład i charakterystyczna „dzikość serca" sprawiają, że ich muzykę – graną z pasją, niezwykle zmysłową – bardziej się czuje, niż słyszy.


Grają razem od 2011 roku. Koncertowali m.in. we Francji, w Niemczech i w Serbii, gdzie w 2014 roku zdobyli II nagrodę na legendarnym festiwalu w Guczy, w kategorii międzynarodowej. Nagrywali wspólnie z Renatą Przemyk, Aloszą Awdiejewem, Mają Sikorowską, współpracują również z bałkańską wokalistką Alexandrą Mandran.

Założycielem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz i kompozytor, mający na swoim koncie współpracę z tak różnorodnymi artystami jak Katarzyna Gaertner, Justyna Steczkowska, Maciej Maleńczuk.

 

Przemek Sokół instrumenty dęte, wokal
Piotr Bednarczyk trąbka
Michał Jańczyk trąbka
Jarosław Meus – gitara, buzuki, wokal
Jakub Mietła – akordeon
Krzysztof Wyrwa – gitara basowa
Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne
Grzegorz Bauer – perkusja