Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN

Teofilović Brothers

Występy na festiwalu:

04.07.2018 19:30
koncert Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15

Występy na festiwalu:

Zachwyca niezwykła harmonia ich głosów, która sprawia, że publiczność słuchając Braci Teofilović koncentruje się nie na ich formalnym nowatorstwie a na wspaniałym współbrzmieniu: bezpretensjonalnym, pełnym wdzięku i najwyższego kunsztu.
Bliźniacy Ratko i Radiša Teofilović urodzili się w Čačak w Serbii. Kultura muzyczna Serbii i całych Bałkanów stała się dla nich największą twórczą inspiracją i polem artystycznych rekonsktukcji. W swoich własnych, autorskich interpretacjach sięgają do oryginalnej, wcześniej nie wykorzystywanej formuły dwugłosowej a capella. Stała się ona, wraz z bałkańskim repertuarem, znakiem rozpoznawczym Braci.

Ich profesjonalna kariera muzyczna i koncertowa rozpoczęła się w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy to nagrali trzydzieści utworów dla państwowego radia i telewizji. W roku 1998 ukazała się ich debiutancka płyta „Čuvari sna” („Dream Keepers”), która była przełomowym punktem w ich karierze. Album ten, będący zbiorem piętnastu tradycyjnych serbskich pieśni ludowych, został świetnie przyjęty, zarówno przez recenzentów profesjonalistów muzycznych, jak i przez publiczność. Dziś ich dyskografia to pięć dużych płyt. Poza debiutancką były to: “Winds of Dawn” (2002), „Concert – Belgrade live” (2007), “Vidarica” (Teofilovici & Miroslav Tadic, 2012), “Teofilovici” (2016).

Ratko Teofilović – śpiew
Radiša Teofilović – śpiew