Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. więcej informacji
EN
KUP BILET

Trimagine

Występy na festiwalu:

05.07.2019 18:00
koncert Alchemia

Występy na festiwalu:

Spotkanie Marizy Nawrockiej z muzykami Royal String Quartet, wiolonczelistą Michałem Pepolem i altowiolistą Pawłem Czarnym nie było przypadkowe.

Pasjonatkę śpiewu tradycyjnego i klasycznie wykształconych muzyków łączy wspólna wrażliwość, chęć dotknięcia nieznanego, zbadania terenów piękna muzyki. Wspólnie pochylili się nad tradycyjnymi pieśniami jidysz, które w ostatnim czasie fascynują Marizę.

Nowy kontekst, szczerość, wzajemne dawanie przestrzeni do bycia sobą, i jednoczesne mimowolne tworzenie nowej jakości i muzyczne zbliżanie się do siebie – to właśnie wydarza się w tym „egzotycznym” trio. 

Mariza, zainspirowana archiwalnymi nagraniami Lifshe Schaechter-Widman, publikowanymi na blogu Itzika Gottesmana „Yiddish Song of the Week”, a także Ruth Rubin i innymi z cennych zbiorów YIVO Institute for Jewish Research, śpiewa „po-prostu” – pieśni towarzyszące pracy, „do nieba” – smutne ballady, żywiołowo - taneczne, ekstatyczne niguny aż do „wyszeptanych” kołysanek.

Aranżacje tria Trimagine wymykają się tradycyjnemu paradygmatowi pieśni jidysz. Zanurzone zostały w elektronicznym minimalizmie. Subtelna warstwa elektroniczna oraz aranżacje Pawła i Michała pozwoliły na odkrycie niekonwencjonalnego, wręcz zupełnie nowatorskiego oblicza pieśni; minimalizm z kolei nie dopuścił do przekroczenia granicy ich wyśrubowanej deformacji.

Zespół jest laureatem tegorocznego konkursu Polskiego Radia Nowa Tradycja; trio zdobyło II Nagrodę oraz Nagrodę im. Czesława Niemena.

 

Mariza Nawrocka – śpiew, basy

Paweł Czarny – altówka, elektronika, śpiew 

Michał Pepol – wiolonczela, elektronika, śpiew